Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
devil
16.04.2019 12:32

Obraźliwe napisy na bloku bohaterów naszego tekstu. Nie mają wątpliwości, kto to zrobił

"M.... to pedofil" - takie napisy pojawiły się na bloku po tekście, w którym opisaliśmy groźby Szymona Brockiego. Biznesmen kierował je właśnie pod adresem rodziny M. Kto stoi za tym oszczerstwami? Małżeństwo nie ma wątpliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Obraźliwe napisy pojawiły się w kilku punktach miasta. (Fot: Money.pl)

- Budzę się rano, a tu widzę na bloku napis, że jestem pedofilem - mówi w rozmowie z money.pl M. - Żona mówi, objedź Jawor (rodzinne miasto zarówno małżeństwa, jak i samego Brockiego). Może tych napisów jest więcej - relacjonuje. I rzeczywiście - znalazły się kolejne. W sumie przynajmniej 5-6 namalowanych sprayem napisów "M. to pedofil". Pojawiły się na bloku, na lokalnym warzywniaku, a nawet na tablicach drogowych.

Małżeństwo niegdyś współpracowało z kontrowersyjnym biznesmenem. Ich drogi się jednak rozeszły. Rozstanie, mówiąc delikatnie, nie przebiegło w najlepszej atmosferze. "Zjem ci dzieci. Zjem ci k… dzieci" - tak groził biznesmen pani Katarzynie M. na nagranych rozmowach.

Tekst z tymi cytatami opublikowaliśmy na money.pl 2 kwietnia.10 dni później pojawiły się obraźliwe napisy. Małżeństwo nie ma żadnych wątpliwości, kto za tym stoi.

Szymon Brocki grozi swojej byłej pracownicy

- Dla mnie to oczywiste, że to on. Zresztą, 1 kwietnia, w prima aprilis dostaliśmy dziwne życzenia świąteczne od bliskiego współpracownika tego biznesmena. Życzenia świąteczne w prima aprilis wydały mi się dziwne, ale z dzisiejszego punktu widzenia wydaje mi się, że był to sygnał typu "wiemy, gdzie mieszkasz" - słyszymy.

(WP.PL)
(Fot: Money.pl)

Kilka takich napisów pojawiło się w Jaworze na Dolnym Śląsku

Małżeństwo twierdzi, że i inne rzeczy wskazują na kontrowersyjnego biznesmena. - Choćby to, że ja naprawdę nie mam żadnych wrogów. A kto mógłby się posunąć w Jaworze do malowania takich rzeczy na ścianach? Wydaje mi się, że tylko on - słyszymy. - Poza tym, napisy przekręcają moje nazwisko. A tylko ten biznesmen przekręca moje nazwisko - opowiada były współpracownik Brockiego. Choć M. zaznacza, że prawdopodobnie to nie on sam chodził ze sprayem po mieście, a po prostu zlecił to jakiemuś współpracownikowi.

- Są i inne rzeczy. Znam inną osobę, która miała z nim kiedyś na pieńku. Gdy wywiązała się kłótnia, miał on powiedzieć: "uważaj, bo wszystkim powiem, że jesteś pedofilem". Więc to chyba jego stałe zagranie - słyszymy.

Jest wniosek do Prokuratury Krajowej

Sprawa gróźb Brockiego już dawno temu trafiła do prokuratury. Teraz małżeństwo chce, by nadzór nad postępowaniem objął Prokurator Krajowy. W tej sprawie wysłało pismo do Bogdana Święczkowskiego, prokuratora krajowego.

"W przeszłości bowiem organy ścigania niejednokrotnie nie stanęły na wysokości zadania przy badaniu spraw związanych z Brockim" - wynika z pisma.

Z Brockim próbowaliśmy się skontaktować, ale nie odbierał telefonów. Gdy pierwszy raz pisaliśmy o nim, stwierdził, że nie chce rozmawiać z dziennikarzami. - Wymyślacie sobie coś, a ja nie mam żadnych zarzutów, w prokuraturze nic nie ma - mówił w marcu. Gdy oświadczyliśmy, że dotarliśmy do dwóch protokołów, które przeczą jego słowom, rozłączył się. - Dziękuję, ale nie będę nic komentował - powiedział wówczas.

Kim jest Szymon Brocki?

To biznesmen z Jawora i nieformalny twórca marek Devil i C-Borg, jest znany z kontrowersji.

Zrobiło się o nim głośno kilka miesięcy temu, gdy jego postać pojawiła się w reportażu "Superwizjera" TVN. Dziennikarze opowiedzieli historię Rufina Sokołowskiego z Leszna, który opatentował technologię samopodgrzewających się konserw. Niedługo później należące do niego magazyny spłonęły, a konserwy o bardzo podobnej technologii sprzedaje teraz firma kontrolowana przez Brockiego - C-Borg Company.

Choć biznesmen był już skazany, to wiele osób w Jaworze uważa, że wiele uchodzi mu na sucho. - Zdarzało mu się chodzić po mieście i chwalić współpracą z ABW czy z policją. Mi się wydaje jednak, że to suche przechwałki - słyszymy od mieszkańca tego dolnośląskiego miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: devil, jawor, szymon brocki, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-04-2019

PiotrPOwska mafia

16-04-2019

PolakPiSowska mafia! Brawo TVN! Publikować i śledzić każdy krok śledztwa!

16-04-2019

marPierwsze słyszę o tych znanych markach

Rozwiń komentarze (23)