Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Suwart
|
aktualizacja

Obraźliwe napisy na bloku bohaterów naszego tekstu. Nie mają wątpliwości, kto to zrobił

23
Podziel się:

"M.... to pedofil" - takie napisy pojawiły się na bloku po tekście, w którym opisaliśmy groźby Szymona Brockiego. Biznesmen kierował je właśnie pod adresem rodziny M. Kto stoi za tym oszczerstwami? Małżeństwo nie ma wątpliwości.

Obraźliwe napisy pojawiły się w kilku punktach miasta.
Obraźliwe napisy pojawiły się w kilku punktach miasta. (WP.PL, Money.pl)
bEJlDidN

- Budzę się rano, a tu widzę na bloku napis, że jestem pedofilem - mówi w rozmowie z money.pl M. - Żona mówi, objedź Jawor (rodzinne miasto zarówno małżeństwa, jak i samego Brockiego). Może tych napisów jest więcej - relacjonuje. I rzeczywiście - znalazły się kolejne. W sumie przynajmniej 5-6 namalowanych sprayem napisów "M. to pedofil". Pojawiły się na bloku, na lokalnym warzywniaku, a nawet na tablicach drogowych.

Małżeństwo niegdyś współpracowało z kontrowersyjnym biznesmenem. Ich drogi się jednak rozeszły. Rozstanie, mówiąc delikatnie, nie przebiegło w najlepszej atmosferze. "Zjem ci dzieci. Zjem ci k… dzieci" - tak groził biznesmen pani Katarzynie M. na nagranych rozmowach.

Tekst z tymi cytatami opublikowaliśmy na money.pl 2 kwietnia.10 dni później pojawiły się obraźliwe napisy. Małżeństwo nie ma żadnych wątpliwości, kto za tym stoi.

bEJlDidP
Zobacz także: Szymon Brocki grozi swojej byłej pracownicy

- Dla mnie to oczywiste, że to on. Zresztą, 1 kwietnia, w prima aprilis dostaliśmy dziwne życzenia świąteczne od bliskiego współpracownika tego biznesmena. Życzenia świąteczne w prima aprilis wydały mi się dziwne, ale z dzisiejszego punktu widzenia wydaje mi się, że był to sygnał typu "wiemy, gdzie mieszkasz" - słyszymy.

bEJlDidV

Kilka takich napisów pojawiło się w Jaworze na Dolnym Śląsku

Małżeństwo twierdzi, że i inne rzeczy wskazują na kontrowersyjnego biznesmena. - Choćby to, że ja naprawdę nie mam żadnych wrogów. A kto mógłby się posunąć w Jaworze do malowania takich rzeczy na ścianach? Wydaje mi się, że tylko on - słyszymy. - Poza tym, napisy przekręcają moje nazwisko. A tylko ten biznesmen przekręca moje nazwisko - opowiada były współpracownik Brockiego. Choć M. zaznacza, że prawdopodobnie to nie on sam chodził ze sprayem po mieście, a po prostu zlecił to jakiemuś współpracownikowi.

- Są i inne rzeczy. Znam inną osobę, która miała z nim kiedyś na pieńku. Gdy wywiązała się kłótnia, miał on powiedzieć: "uważaj, bo wszystkim powiem, że jesteś pedofilem". Więc to chyba jego stałe zagranie - słyszymy.

bEJlDidW

Jest wniosek do Prokuratury Krajowej

Sprawa gróźb Brockiego już dawno temu trafiła do prokuratury. Teraz małżeństwo chce, by nadzór nad postępowaniem objął Prokurator Krajowy. W tej sprawie wysłało pismo do Bogdana Święczkowskiego, prokuratora krajowego.

"W przeszłości bowiem organy ścigania niejednokrotnie nie stanęły na wysokości zadania przy badaniu spraw związanych z Brockim" - wynika z pisma.

Z Brockim próbowaliśmy się skontaktować, ale nie odbierał telefonów. Gdy pierwszy raz pisaliśmy o nim, stwierdził, że nie chce rozmawiać z dziennikarzami. - Wymyślacie sobie coś, a ja nie mam żadnych zarzutów, w prokuraturze nic nie ma - mówił w marcu. Gdy oświadczyliśmy, że dotarliśmy do dwóch protokołów, które przeczą jego słowom, rozłączył się. - Dziękuję, ale nie będę nic komentował - powiedział wówczas.

bEJlDidX

Kim jest Szymon Brocki?

To biznesmen z Jawora i nieformalny twórca marek Devil i C-Borg, jest znany z kontrowersji.

Zrobiło się o nim głośno kilka miesięcy temu, gdy jego postać pojawiła się w reportażu "Superwizjera" TVN. Dziennikarze opowiedzieli historię Rufina Sokołowskiego z Leszna, który opatentował technologię samopodgrzewających się konserw. Niedługo później należące do niego magazyny spłonęły, a konserwy o bardzo podobnej technologii sprzedaje teraz firma kontrolowana przez Brockiego - C-Borg Company.

bEJlDidY

Choć biznesmen był już skazany, to wiele osób w Jaworze uważa, że wiele uchodzi mu na sucho. - Zdarzało mu się chodzić po mieście i chwalić współpracą z ABW czy z policją. Mi się wydaje jednak, że to suche przechwałki - słyszymy od mieszkańca tego dolnośląskiego miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJlDieq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
Samarytanin
3 lata temu
Nie złapali za rękę a oskarżają a z dziennikarzami nie musi rozmawiać ma takie prawo
=-p0eom
3 lata temu
To tam Rycyk mieszka ???
Sarenka
3 lata temu
Ludzie !!! już Wam do reszty odwaliło ??!!? Co ma wspólnego jedno do drugiego ....zwykłe złośliwości dwóch zwaśnionych stron. Nawzajem nakręcają sobie spirale nienawiści , i nie wiadomo do czego to może doprowadzić . Niech jedno bedzie mądrzejsze , i ustąpi , a zarzewie samo zgaśnie.
bEJlDier
Jedras
3 lata temu
A kogo to obchodzi???
olo
3 lata temu
Po co gadać z nawalonym . Wielkie mi co!!!
...
Następna strona