Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Orlen łączy siły z rolnikami. Mniej zapłacą za paliwo

Podziel się:

Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN zapewnia, że zacieśnienie współpracy z rolnikami to racjonalny krok biznesowy. Dzięki niej paliwa mają być sprzedawane rolnikom na atrakcyjnych warunkach.

 Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN
Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN (East News)
bEJVBFYR

Nawiązanie współpracy ogłoszono podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce. Spółki z Grupy ORLEN będą ją kontynuować z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Współpraca będzie dotyczyć produktów spółek: ORLEN Paliwa, oferującej sprzedaż paliw płynnych i LPG, IKS Solino - sól paszową, tabletki solne do uzdatniania wody, ORLEN Oil - oleje i środki smarne, a także karty flotowe PKN ORLEN, usługi ORLEN Ochrona oraz nawozy azotowe z oferty Anwil.

Miliard na paliwo rolnicze

- We współczesnym świecie, w tym także dla rolnictwa ogromne znaczenie mają paliwa. Produkcja rolna nie może się bez nich obejść - mówi – Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

bEJVBFYT

- Jak dużą rolę do tego faktu przywiązuje rząd, świadczy przeznaczenie w tym roku w budżecie państwa 1,2 mld złotych na tzw. paliwo rolnicze, zwrot części akcyzy zawartej w cenie paliwa zużywanego do produkcji rolnej. KOWR posiada w swojej strukturze strategiczne spółki dbające o rozwój hodowli roślin i zwierząt. Dla dalszego ich rozwoju duże znaczenie będzie miała zadeklarowana dziś współpraca z ORLEN – powiedział minister Ardanowski,.

Pierwsza taka umowa na rynku

Monika Tyska z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ocenia, że deklaracja współpracy jest pierwszym na polskim rynku działaniem, które w tak kompleksowy sposób łączy doświadczenie KOWR, rozwiązania i produkty Grupy ORLEN z potrzebami współczesnego polskiego rolnictwa.

- Jesteśmy przekonani, że projekt pt. „Razem napędzamy polskie rolnictwo” stanowi ważny krok w obliczu zachodzących zmian rynkowych i przełoży się na konkretne korzyści biznesowe dla polskich producentów rolnych – powiedziała Tyska.

bEJVBFYZ

Tańsze paliwo dla rolników

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN zapewnia, że zacieśnienie współpracy z rolnikami to racjonalny krok biznesowy. Jego zdaniem ważną rolę w tym projekcie odgrywają paliwa, które mają być sprzedawane rolnikom na atrakcyjnych warunkach.

- Liczymy, że przyniesie to wymierne korzyści wszystkim stronom. Producenci rolni będą mieli możliwość tańszych zakupów w hurcie, a bezpośrednie dostawy paliw ORLEN zagwarantują wysoką jakość i jednocześnie ograniczą szarą strefę, co przełoży się na większe wpływy do budżetu Państwa – podkreśla Obajtek.

Patronat nad projektem „Razem napędzamy polskie rolnictwo” objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski.

bEJVBFZu