Notowania

Otwarcie Domu Polskiego Banku Pekao i PZU. Historyczna chwila w Davos

Inicjatywa Banku Pekao S.A. i PZU S.A. to pierwsze polskie miejsce spotkań i debat na temat wyzwań globalnej gospodarki na Światowym Forum Ekonomicznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat.pras.)
Prezydent Andrzej Duda w Davos podczas otwarcia Domu Polskiego (Fot: mat.pras.)

W czasie forum w Domu Polskim będą dyskutowane takie kwestie, jak kolejna faza globalnej rewolucji przemysłowej, sztuczna inteligencja, robotyzacja czy wyzwania związane z ekonomicznymi podziałami społecznymi w erze globalizacji oraz zmianami klimatu.

To znak, że polska gospodarka rośnie

– Dom Polski pokazuje sukces polskiej gospodarki. To znak tego, że polskie firmy stają się coraz bardziej międzynarodowe i wychodzą odważnie za granicę. Bank Pekao chce im w tej ekspansji pomagać, także poprzez udział w takich wydarzeniach jak Światowe Forum Ekonomiczne w Davos - powiedział prezes Banku Pekao Michał Krupiński.

Dom Polski (Polish House) mieści się pod adresem Promenade 58, 7270 Davos. Odwiedzający będą dyskutować o globalnych trendach, wezmą udział w konferencjach i panelach Pekao i PZU. Tam też odbywać się będą spotkania z klientami oraz funduszami inwestycyjnymi, które są zainteresowaniem zwiększaniem swojej ekspozycji na Polskę.

Czym jest Forum w Davos?

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to jedno z najważniejszych spotkań przedstawicieli świata biznesu i polityki. Uczestniczy w nim większość prezydentów i premierów reprezentujących najbardziej rozwinięte kraje świata. Organizatorzy spodziewają się w tym roku przedstawicieli w sumie ponad 100 rządów. W wydarzeniu weźmie udział ponad 3000 reprezentantów firm i liderów międzynarodowych organizacji. Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest Globalizacja 4.0.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2019

wikA jakie przełożenie? Dla nas? Chyba żadne, tyle , że pan Prezydent "pobryluje" towarzysko wśród "wielkich tego świata" zrobi kilka fotek i pojeździ na … Czytaj całość

22-01-2019

zaqPAD robi sobie PR za granicą bo w Polsce już nikt się nie nabierze.

22-01-2019

wikA jakie przełożenie? Dla nas? Chyba żadne, tyle , że pan Prezydent "pobryluje" towarzysko wśród "wielkich tego świata" zrobi kilka fotek i pojeździ na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (62)