Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Olszewski
Krzysztof Olszewski
|
aktualizacja

Otwarcie Domu Polskiego Banku Pekao i PZU. Historyczna chwila w Davos

62
Podziel się:

Inicjatywa Banku Pekao S.A. i PZU S.A. to pierwsze polskie miejsce spotkań i debat na temat wyzwań globalnej gospodarki na Światowym Forum Ekonomicznym.

Prezydent Andrzej Duda w Davos podczas otwarcia Domu Polskiego
Prezydent Andrzej Duda w Davos podczas otwarcia Domu Polskiego (mat.pras., mat.pras.)

W czasie forum w Domu Polskim będą dyskutowane takie kwestie, jak kolejna faza globalnej rewolucji przemysłowej, sztuczna inteligencja, robotyzacja czy wyzwania związane z ekonomicznymi podziałami społecznymi w erze globalizacji oraz zmianami klimatu.

To znak, że polska gospodarka rośnie

– Dom Polski pokazuje sukces polskiej gospodarki. To znak tego, że polskie firmy stają się coraz bardziej międzynarodowe i wychodzą odważnie za granicę. Bank Pekao chce im w tej ekspansji pomagać, także poprzez udział w takich wydarzeniach jak Światowe Forum Ekonomiczne w Davos - powiedział prezes Banku Pekao Michał Krupiński.

Dom Polski (Polish House) mieści się pod adresem Promenade 58, 7270 Davos. Odwiedzający będą dyskutować o globalnych trendach, wezmą udział w konferencjach i panelach Pekao i PZU. Tam też odbywać się będą spotkania z klientami oraz funduszami inwestycyjnymi, które są zainteresowaniem zwiększaniem swojej ekspozycji na Polskę.

Czym jest Forum w Davos?

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to jedno z najważniejszych spotkań przedstawicieli świata biznesu i polityki. Uczestniczy w nim większość prezydentów i premierów reprezentujących najbardziej rozwinięte kraje świata. Organizatorzy spodziewają się w tym roku przedstawicieli w sumie ponad 100 rządów. W wydarzeniu weźmie udział ponad 3000 reprezentantów firm i liderów międzynarodowych organizacji. Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest Globalizacja 4.0.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(62)
zenek
5 lata temu
Gdzie by PAD nie pojechał to sukces w mediach rydzykowych, a normalnie nikt go nie kojarzy. polityka zagraniczna w pisie nie istnieje.
ben1
5 lata temu
Tylko wjechali do Davos i już gospodarka urosła . Sukces , same sukcesy
Promil
5 lata temu
Sukces,pewnie dostał krzesło.
O co tu chodz...
5 lata temu
To w radio uslyszalem...nie ma Polski. Jest to niemiecka strefa wpływów...Jaki sukces? Polowa Polaków robi za granicą. Dzieki wykorzystywaniu Ukraińców za grosze jakoś to leci. A wydatki...ale po co? Policja za grosze robi. Udaje ze jest. Służbę zdrowia utrzymuje WOSP. W kazdym malym miasteczku lokalne świnie (czyli wladza. partia obojetna) wyzeraja i kradna ile się da. Póki "rządzą" . wydaja w setkach tysiecy . ile takich miasteczek mamy??
Jorg57
5 lata temu
A szefostwo tego "domu" ile przytula miesięcznie?
...
Następna strona