Notowania

berlusconi
26.11.2013 18:36

Partia Berlusconiego wyszła z koalicji

Kierownictwo Forza Italia zapowiedziało, że we wtorek wieczorem zagłosuje razem z opozycją w Senacie przeciwko rządowemu projektowi budżetu na przyszły rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)

Partia byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego Forza Italia, reaktywowana po rozpadzie kierowanego przez niego bloku centroprawicy, ogłosiła we wtorek, że wychodzi z koalicji Enrico Letty. Szef rządu zapewnia, że nie martwi się o przyszłość gabinetu.

Kierownictwo Forza Italia zapowiedziało, że we wtorek wieczorem zagłosuje razem z opozycją w Senacie przeciwko rządowemu projektowi budżetu na przyszły rok. Gabinet Enrico Letty połączył to głosowanie z wnioskiem o wotum zaufania, co jest częstą praktyką w przypadku ważnych ustaw.

_ - Nie ma już przesłanek ku temu, by Forza Italia pozostawała w koalicji _ - oświadczył szef jej klubu parlamentarnego w Senacie Paolo Romani.

Premier Letta zapewnił, że _ wszystko pójdzie dobrze _ w Senacie. Ostatnie miesiące przyniosły definitywny rozpad wielkiego bloku centroprawicy pod nazwą Lud Wolności, kierowanego przez Silvio Berlusconiego. Formacja ta utworzyła w kwietniu z centrolewicą rząd wielkiej koalicji.

Wczesną jesienią z Ludu Wolności wystąpiła grupa kilkudziesięciu polityków wiernych dotychczas byłemu trzykrotnemu premierowi, nie zgadzając się z jego poleceniem, by opuścić rząd.

Wokół wicepremiera w rządzie Letty, do niedawna sekretarza generalnego Ludu Wolności Angelino Alfano utworzyła się formacja znana pod nazwą Nowa Centroprawica. Pozostaje ona w koalicji.

Decyzję o przejściu Forza Italia do opozycji ogłoszono w przeddzień kluczowego głosowania w Senacie, które zadecyduje o politycznej przyszłości Berlusconiego. Głosowaniu zostanie poddany wniosek w sprawie wygaśnięcia jego mandatu jako osoby prawomocnie skazanej. Z parlamentarnej arytmetyki wynika, że wniosek ten zostanie przyjęty. Były trzykrotny premier nazywa tę inicjatywę _ zamachem stanu _.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m204377.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tak;tusk;walczy;o;utrzymanie;wladzy,98,0,1351522.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tak Tusk walczy o utrzymanie władzy
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/117/m275317.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konwencja;po;w;polsce;powinni;sie;zmiescic;wszyscy,151,0,1336727.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tusk: Nie możemy zgubić żadnego Polaka
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/235/m264171.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kryzys;polityczny;w;czechach;kto;bedzie;premierem,132,0,1331588.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kryzys w Czechach. Kto na premiera?
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m115406.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wlochy;partia;berlusconiego;zamienia;kamienice;na;apartament,16,0,1327376.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kryzys w partii. Przenoszą się do apartamentu
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz