Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł sponsorowany

People Trends 2026: samopoczucie pracownika priorytetem pracodawcy

Podziel się:

Dynamiczne zmiany na rynku pracy dotyczą nie tylko aspektu biznesowego, ale również ludzkiego. Dobre samopoczucie pracowników przekłada się na funkcjonowanie firmy. Jak dbać o well-being w organizacji? Zapewnienie odpowiedniego wsparcia psychologicznego bezpośrednio wpływa na efekty biznesowe firmy

People Trends 2026: samopoczucie pracownika priorytetem pracodawcy
(Materiał Partnera)

Rynek pracy stawia przed organizacjami szereg wyzwań z różnych obszarów. Chcąc troszczyć się o biznes, najpierw warto zatroszczyć się o ludzi, którzy tworzą daną organizację. Jak dbać o pracowników w świecie dynamicznych zmian i niepewności? Eksperci ze świata HR zgodnie stwierdzają, że troska o dobre samopoczucie zatrudnionych powinna być priorytetem pracodawców.

Rynek pracy znowu postawił przed pracownikami wyzwania, które mogą wzbudzać w nich lęk i niepokój. W dużej mierze to od organizacji zależy, jak zatrudnieni poradzą sobie z dynamicznymi zmianami i bodźcami z zewnątrz. Dbanie o well-being powinien na stałe wpisać się w funkcjonowanie firm. Pracownik to skarb, dlatego należy dbać o jego samopoczucie – podkreśla Adam Piwek, ekspert marki pracodawcy z HRlink i Goldenline.

Wsparcie psychologiczne na wagę złota

Raport People Trends 2026 zrealizowany przez HRlink i Goldenline potwierdza, jak ważną rolę w kolejnych latach będzie odgrywał well-being. Eksperci z różnych branż wypowiedzieli się na temat wyzwań, jakie czekają na pracodawców w perspektywie najbliższych lat. Jesteś ciekaw zdania specjalistów? TUTAJ uzyskasz dostęp do kompleksowego raportu, stworzonego z myślą o pracodawcach i HR-owcach, którzy chcą stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom. Okazuje się, że dbałość o samopoczucie pracowników to jeden z aspektów, nad którym należy się skupić zarówno teraz, jak i w dalszej perspektywie. Przewidywania cenionych ekspertów wskazują, że w kolejnych latach firmy jeszcze bardziej pochylą się nad zdrowiem swoich pracowników:

Kolejne lata przyniosą wiele zmian, jeśli chodzi o działania well-beingowe w organizacjach. Działy HR w większym stopniu będą odpowiedzialne za wdrażanie strategii: popularne stanie się stanowisko ambasadora well-beingu - osoby, która będzie odpowiadała za dbanie o dobrostan całej organizacji. W przyszłości pracodawcy będą również w większym stopniu uwzględniać głos i wybory pracowników, jeżeli chodzi o potrzeby well-being – tłumaczy Małgorzata Ohme, psycholożka, dziennikarka i Chief Impact Officer w Mindgram.

Troska o samopoczucie pracowników

Jak zaplanować wdrożenie odpowiedniej strategii well-beingowej w firmie? Na Blogu HR Goldenline oraz blogu HRlink na bieżąco publikowane są trendy z branży HR, dzięki którym wprowadzenie innowacji w firmie jest dużo łatwiejsze. Nowinki technologiczne, polecane narzędzia i sprawdzone przez ekspertów rozwiązania mogą uprościć codzienną pracę nad lepszym funkcjonowaniem danej organizacji. Jak dbać o pracowników w firmie?

Analizując wyzwania związane z zapewnieniem pracownikom odpowiedniego zaplecza well-beingowego, przyglądając się rosnącym danym wskazującym na samotność, wypalenie zawodowe i przemęczenie jako palące problemy, w 2026 odpowiedzialni będziemy za zapewnienie pracownikom opieki i dobrego samopoczucia. Technologia będzie nam podpowiadać, gdzie jest zagrożenie, ale to od nas, naszego doświadczenia i znajomości organizacji i ludzi w niej pracujących, będzie zależeć, czy finalnie zostaną z nami, czy wybiorą konkurencję, której oferta pod kątem merytorycznym nie będzie różnić się od naszej. – wskazuje Olga Żółkiewicz, ekspertka marki pracodawcy w How 2 HR

Well-being pracowników korzyścią dla biznesu

Dlaczego troska o samopoczucie pracowników jest ważnym aspektem w prawidłowym funkcjonowaniu firmy? Borys Zieliński, ekspert ds. skutecznej rekrutacji i onboardingu w HRlink podkreśla, jak ważną rolę w firmie obejmie pracownik w przyszłości:

Za kilka lat pracownik będzie kluczowym interesariuszem działań każdej organizacji, która myśli o swoim rozwoju i długofalowym sukcesie. Zmiany na rynku pracy spowodują, że ludzie w naszej organizacji często będą pracować, bądź współpracować z naszą firmą. Jednak firmowy "core", czy rdzeń będzie dalej koncentrować się na wyznaczonych zadaniach.

-Borys Zieliński
Artykuł sponsorowany
praca
rekrutacja
Źródło:
money.pl