Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Pod opieką profesjonalisty

Podziel się:

Zawód agenta ubezpieczeniowego nigdy nie przestanie być ważny i popularny. Mimo wielu mitów, które towarzyszą postrzeganiu tej profesji – nie ma w niej ani nudy, ani stagnacji. Zaangażowanie w pracę wiąże się nie tylko z gratyfikacją finansową, ale także możliwością spektakularnego rozwoju – nawet na rynku międzynarodowym. Profesjonalny agent oznacza dziś prestiż i wiąże się z wysokim zaufaniem społecznym.

Pod opieką profesjonalisty
(materiały partnera)

Nie bez kozery słowo "agent" kojarzymy z działaniami na wysokim poziomie zaufania. Stereotypowo kojarzona z nudnymi i zagmatwanymi analizami oraz nieodłączną teczką praca agenta ubezpieczeniowego ma niejednokrotnie więcej wspólnego z filmem akcji niż nudną pracą w klimatyzowanym biurze. Profesjonalnym agentom ubezpieczeniowym klienci powierzają przyszłość swoją, swoich partnerów, firm i rodzin. Dlatego ta praca wymaga nie tylko wyjątkowych zdolności komunikacyjnych – oznacza też potrzebę nieustannego kształcenia i poszukiwania. To zawód dla rzetelnych i ambitnych – a korzyści z niego płynące mogą wielokrotnie zaskoczyć.

Naszą rolą jest tak dopasować ubezpieczenie, aby jak najlepiej odpowiadało potrzebom i oczekiwaniom konkretnego klienta. Niezbędne są do tego znajomość rynków finansowych, oferty ubezpieczyciela oraz częściowo umiejętność przewidywania przyszłości, jej zabezpieczania i zaspokojenia potencjalnych potrzeb klienta. – dzieli się Marta Styczyńska, Life Protection Advisor z Unum Życie.

Profesjonalni empaci

Agent ubezpieczeniowy to osoba, która przede wszystkim aktywnie wsłuchuje się w potrzeby klientów. Zdarza się, że w rozmowie o naszych lękach związanych z przyszłością celowo unikamy ich precyzyjnego zdefiniowania. Nie dziwi też, że uciekamy od najważniejszych tematów – nikt z nas nie lubi obcować z własnymi lękami. W codziennej gonitwie trudno nam również nabrać dystansu do zagadnień inwestycyjnych. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi agent ubezpieczeniowy. Jego wieloletnie doświadczenie w pracy z klientami, aktywna uwaga i doskonała znajomość oferty ubezpieczyciela, dla którego pracuje, pozwoli nie tylko dobrać ubezpieczenie uszyte na miarę naszych potrzeb, ale również zwróci uwagę na ważne obszary w naszym życiu, które do tej pory być może nie obudziły naszej czujności.

Bycie agentem ubezpieczeniowym to nie tylko praca zawodowa. Dogłębna znajomość całych rodzin, towarzyszenie klientom w kolejnych etapach jej tworzenia, sprawiają, że z czasem relacje zacieśniają się i stają się coraz bardziej serdeczne.

Profesjonalni agenci, Life Protection Advisorzy w Unum Życie – to nie tylko specjaliści od ubezpieczeń. To również zaufani partnerzy w inwestycjach w przyszłość, powiernicy, doradcy i niejednokrotnie przyjaciele. Jeśli na co dzień wykazujesz się wysokim poziomem empatycznej troski i zawsze można liczyć na Twój chłodny ogląd i dobrą radę – to może być wymarzony zawód dla Ciebie. – dodaje Marta Styczyńska.

Praca dla samosterownych i komunikatywnych

Praca w zawodzie agenta ubezpieczeniowego wiąże się z szeregiem korzyści. Przede wszystkim to zawód dla tych, którzy sami potrafią być sobie sterem i okrętem, potrafią organizować swój czas i mają wyraźny rys zarządczy – szczególnie w obszarze zarządzania własnym czasem. Oferowanie polis wiąże się z tym, że samodzielnie planujemy swój dzień i czas pracy. Dlatego to zajęcie dla tych, których natura wyposażyła w wewnętrzny kompas i samodyscyplinę. To od nich zależy tempo naszej pracy, a w konsekwencji – wysokość naszych zarobków.

Dla wielu agentów wielkim plusem jest to, że nowoczesne formy komunikacji pozwalają na pracę zdalną. Rzecz jasna, osobiste spotkanie i np. przekazanie do rąk własnych zawartej właśnie umowy polisy, to nieporównywalna z niczym przyjemność, ale pandemia pokazała nam, że umowy zawierane na odległość również mają moc.

Niektórzy agenci spotykają się z klientami w ich prywatnych mieszkaniach albo we wcześniej umówionym miejscu. Elastyczność i mobilność to również cechy tego zawodu, które wielu odpowiadają.

Co ciekawe, żeby zostać agentem Unum Życie, nie są wymagane CV i doświadczenie w branży finansowej. Dla firmy liczą się nade wszystko umiejętności miękkie – komunikatywność, empatia i otwartość na nowe doświadczenia. Profesjonalny program kształcenia, który oferuje firma, pozwala od podstaw uczyć się zawodu – za to od najlepszych.

Nieustanny rozwój

Life Protection Advisorzy (LPA) to w Unum Życie agenci premium. Charakteryzują się olbrzymią wiedzą z szerokich zakresów: nie tylko inwestycyjnych i finansowych. Wśród ich klientów znajdują się przedstawiciele wielu zawodów, dlatego rozległa wiedza z różnych dziedzin i otwartość na nieustanne poznawanie nowych obszarów to mocne cechy osobowości. Umiejętność budowania zaufanych relacji biznesowych stanowi nie tylko o profesjonalizmie agentów, ale również gwarantuje, że do zaufanego agenta przyjdą kolejni klienci i kolejne zlecenia.

LPA swoje kompetencje nieustannie podnoszą i aktualizują wiedzę. Ich praca jest również wspomagana przez profesjonalnych trenerów, którzy pomagają im być na bieżąco nie tylko z najnowszymi trendami, ale również z zagadnieniami dotyczącymi komunikacji interpersonalnej. Bezpieczeństwa rodziny i jej przyszłości nie da się wycenić, dlatego w tej pracy niezbędne są takt i wysoka empatia.

Doświadczenie, jakie zyskują i relacje, które budują przekuwają się na sukces, albo determinują kolejny etap rozwoju kariery.

Dla tych, którzy zdobyli doświadczenie– bycie specjalistą od obsługi całych zespołów agentów również może być doskonałym rozwiązaniem. W Unum agenci mogą wybrać ścieżkę sprzedażową lub menadżerską. W tym drugim przypadku budują i zarządzają swoim zespołem agentów – dodaje Daniel Koprzywa, Dyrektor Rozwoju Kadry Menedżerskiej.

Prestiż i wielki świat

Jak każda praca z ludźmi, codzienność agenta ubezpieczeniowego nie ma nic wspólnego z rutyną i nudą. Każdego dnia zmieniający się rynek finansowy, zmieniające się potrzeby klientów i ich różnorodność wymagają od agentów dużej elastyczności i energii do działania. Szczególnie, że zaangażowanie w pracę wiąże się z dodatkową gratyfikacją – nie tylko finansową. Elitarne stowarzyszenie dla profesjonalnych doradców finansowych, Million Dollar Round Table (MDRT), zrzesza ekspertów, którzy wykazują się w swojej pracy szczególnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Przynależność do tego prestiżowego stowarzyszenia jest jak ukoronowanie kariery i jednocześnie potężny wiatr w zawodowe żagle dalszego rozwoju. Oznacza przepustkę do działań w środowisku międzynarodowym i jednocześnie sankcjonuje przynależność do liderów w zawodzie. Członkostwo w MDRT wiąże się również z możliwością udziałów w międzynarodowych konferencjach i kontaktem z najlepszymi ekspertami branży. To duże osiągnięcie – wymaga wielu miesięcy pracy i konsekwencji w samorozwoju. Unum Życie zdecydowanie prowadzi wśród ubezpieczycieli, których agenci przynależą do tego prestiżowego stowarzyszenia. W ubiegłym roku aż 34 LPA zakwalifikowało się do MDRT. W ubiegłym roku ze wszystkich firm ubezpieczeniowych w Polsce było łącznie 88 osób. Dla Unum to dowód na skuteczność jego wewnętrznych szkoleń, dla LPA – ukoronowanie starań, a dla klientów – najlepszy dowód na to, że znajdują się pod najlepszą opieką profesjonalistów, których osiągnięcia docenia międzynarodowe stowarzyszenie. Dla Life Protection Advisorów to zawsze wielka duma i wyróżnienie:

"Dla mnie bycie członkiem MDRT to przede wszystkim dowód na to, że obrałem właściwy kierunek moich zawodowych działań. Aby zostać członkiem tego stowarzyszenia, co roku należy spełniać wysokie kryteria sprzedażowe, ale przede wszystkim jakościowe. Udział w konferencjach oraz dostęp do potężnej bazy danych w archiwach stowarzyszenia to szansa na nieustanne poszerzanie wiedzy w zakresie zabezpieczeń finansowych i dziedziczenia. MDRT to dla mnie możliwość uczenia się i wymiany doświadczeń z doradcami z całego świata, z których niejeden jest związanych z branżą od 50 lat, a czasem i dłużej" – mówi Piotr Danielewicz, Life Protection Advisor Unum Życie.

Na dobre i na złe

Agent ubezpieczeniowy to jeden z zawodów przyszłości, który jest wymarzoną profesją dla tych, którzy chcą i potrafią być blisko ludzi, budować z nimi relacje, być ich powiernikiem i doradcą. Postępująca komputeryzacja życia nie zastąpi czujnej analizy i profesjonalnego rozeznania w meandrach rynku. W czasie pandemii tęsknota za rozmową na żywo uświadomiła nam, ile znaczy bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem – poczucie bycia dostrzeżonym i usłyszanym. W czasach niepokoju i braku stabilności pomoc i wsparcie profesjonalisty pozwolą nam zabezpieczyć przyszłość swoją i bliskich. Oprócz niezawodnego partnera możemy również dzięki pracy agenta zyskać pokrewną duszę i pomocną dłoń w każdej nieprzewidzianej sytuacji, którą niesie życie.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl