Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

Polexit? Można już obstawiać u bukmachera, do kiedy Polska opuści Unię Europejską

265
Podziel się

Nie milkną echa unijnego budżetu i groźby weta postawionej przez Polskę i Węgry. W naszym kraju pojawiły się już zakłady dotyczące tego, który kraj następny opuści Unię Europejską. Co ciekawe ani Polska, ani Węgry nie mają najniższego kursu.

Polexit? Można już obstawiać u bukmachera, do kiedy Polska opuści Unię Europejską
Polexit? Można już obstawiać, do kiedy Polska opuści Unię Europejską. (Unsplash.com, STS, Guillaume Périgois, kolaż: money.pl)
bDJHtWJh

Polska i Węgry wspólnie wytaczają najcięższe działa wobec unijnego budżetu. Oba kraje grożą zawetowaniem budżetu, ponieważ nie godzą się na powiązanie wypłat funduszy z mechanizmem praworządności. W czwartek Sejm przyjął uchwałę wspierającą rząd w negocjacjach z UE.

Z politycznego zamieszania korzysta STS. W ofercie bukmachera pojawił się szereg zakładów dotyczących Unii Europejskiej i przyszłości Polski w tym związku państw. Jeden z nich brzmi: które państwo jako następne (po Wielkiej Brytanii) opuści Unię. Zakłady mają ważność do 31 grudnia 2024 roku.

bDJHtWJj

Ani Polska, ani Węgry w tym przypadku nie dzierżą palmy pierwszeństwa. Liderem w tym zestawieniu są bowiem... Włochy, których kurs wynosi 4,75. To oznacza, że jeżeli ktoś postawiłby 100 złotych na to, że Włosi opuszczą UE do końca 2024 roku, wygrałby 418 złotych.

Na drugim miejscu z kursem 6 jest Polska. Trzecie miejsce przypadło Węgrom (kurs 6,75). Jeżeli zatem postawimy 100 złotych na któryś z tych dwóch państw, to możemy wgrać odpowiednio 528 złotych i 594 złote.

Zobacz także: Zobacz: Budżet UE. Nie będzie pieniędzy? Kościński: nie przyjmuję takiego wariantu

Natomiast na drugim biegunie znajdują się Malta (75) i Luksemburg (75). Postawienie "setki" na któreś z tych państw oznaczałoby możliwość wygrania 6,6 tys. złotych.

bDJHtWJp

Jest też zakład na to, które z krajów szybciej wyjdzie ze struktur unijnych. I tak Polska - zdaniem analityków bukchmacherów - wyjdzie później z UE niż Włochy. Dlatego też kursy w takim pojedynku wynoszą 1,7 dla Włochów i 2,01 dla Polski.

Ale jeżeli zestawić nasz kraj z Węgrami, to w takim wypadku gracz wygra mniej, jeżeli postawi na Polskę. Kurs bowiem przy takim pojedynku wynosi 1,8 na Polskę i 1,88 na Węgry.

Nie zabrakło też pytań o to, kiedy w Polsce odbędzie się referendum ws. wyjścia z UE oraz do kiedy nasz kraj wyjdzie ze struktur unijnych.

bDJHtWJq

W przypadku referendum - jeżeli ktoś wierzy, że odbędzie się ono do 30 czerwca 2021, to za postawione 100 złotych zarobić może 1584 złote, bowiem kurs na taką datę wynosi 18. Ale już wygrana będzie znacznie mniej okazała, jeżeli sądzimy, że głosowanie odbędzie się do 30 czerwca 2023 roku. Kurs na tę datę wynosi 8, więc przy postawieniu 100 złotych można wygrać 704 złote.

A kiedy Polska miałaby wyjść z Unii Europejskiej? Kurs na wariant błyskawiczny tj. do grudnia 2021 roku, został oszacowany przez analityków STS na 25. Przy postawieniu 100 złotych wygrać można 2200 złotych.

Scenariusz, w którym Polska miałaby opuścić UE do grudnia 2023 roku, ma kurs na poziomie 12. 100 złotych zatem zagwarantowałoby 1056 złotych.

bDJHtWJr

STS natomiast nie udostępnił zakładu, w którym można obstawić, że Polska do 2024 pozostanie w strukturach unijnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJHtWJK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(265)
Europejczyk
4 miesiące temu
Polska i Węgry powinni dostać kopa w d... jak im się Unia nie podoba.. I z miliardami też niestety powinna się pożegnać.... Wtedy każden Polak zobaczy co mu ma PIS rząd do zaoferowania... Ja pamiętam jaką nędzą byliśmy przed Unią... pod każdym względem.
Anonim
4 miesiące temu
A jak Polska gospodarka będzie funkcjonować będąc w konflikcie z UE?
Loll
4 miesiące temu
Nie będzie żadnego polexit. Wystarczy jak wszyscy będą przestrzegać traktatów.
bDJHtWJL
Verbi
4 miesiące temu
Nie wyjdziemy z unii , Tylko trzeba pogonić PiS
Niemiec
4 miesiące temu
Typowa Polska brać i pyskować. Polak potrafi
...
Następna strona