Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Zaskakujący efekt pandemii. Polacy zaczęli się masowo ubezpieczać

29
Podziel się

Tylko w pierwszym półroczu 2020 roku liczba osób, które wykupiły polisy na życie wzrosła o ponad 13 proc. Branża nie ma wątpliwości - Polacy obawiają się konsekwencji wirusa oraz niewydolności służby zdrowia i próbują zabezpieczać siebie i swoje rodziny.

Zaskakujący efekt pandemii. Polacy zaczęli się masowo ubezpieczać
Epidemia wzmogła obawy Polaków o zdrowie. Wykupujemy coraz więcej polis na życie (Flickr, Hospital CLÍNIC CC 2.0 Flickr)
bDzZZrmd

Jak pisze "Rzeczpospolita", rynek ubezpieczeń na życie rośnie nieprzerwanie od kilku lat. Jeszcze w 2017 roku Polacy wykupili 2,3 mln polis o wartości 685 mln zł. W kolejnych latach było to już odpowiednio 821 i 894 mln zł.

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że tylko w pierwszym półroczu 2020 roku na takie ubezpieczenie wydaliśmy już prawie 500 milionów złotych. Jeśli trend się utrzyma również w drugiej połowie roku, to rynek po raz pierwszy w historii przekroczy barierę miliarda złotych.

Większość z nas jednak nie chce wydawać na takie polisy zbyt dużo. Z badania PIU oraz firm ubezpieczeniowych wynika, że maksymalna kwota dla ponad połowy Polaków to 100 złotych miesięcznie. Tylko co piąty pytany przyznaje, że byłby w stanie za nią zapłacić od 100 do 300 złotych.

bDzZZrmf
Zobacz także: Ubezpieczenia. Są skargi na umowy. "Rynek wymaga uporządkowania"

- W obliczu niepewności wywołanej przez epidemię coraz więcej osób zastanawia się nad swoją przyszłością oraz zabezpieczeniem bliskich, dostrzegając zalety ubezpieczeń - mówi "Rz" Sylwester Poniewierski, zastępca dyrektora w departamencie ubezpieczeń detalicznych w ERGO Hestii.

bDzZZrml

Na tym nie koniec. Branża liczy, że rekordowy będzie również przyszły rok. Wszystko przez to, że pokiereszowany przez pandemię system ochrony zdrowia może nie być w stanie zaspokoić potrzeb wszystkich Polaków. Stąd potrzebne będą dodatkowe ubezpieczenia.

bDzZZrmG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(29)
Ja
2 miesiące temu
Jakoś nikt z moich bliskich i znajomych nie wykupił takiej polisy. Chyba artykuł sponsorowany, aby ludzie zaczęli śladem niby tych z artykułu, wykupywać polisy.
Tim
2 miesiące temu
Krojenie Polakow trwa. W uk polisa na zycie kosztuje 6 do 10 razy taniej niz w PL a suma ubezpieczenia na pol miliona zlotych nie wymaga lekarskich korowodow jak u nas.
anty pzu
2 miesiące temu
ja nawet zrezygnowałem z pzu jak zaczęli usuwać leczenie szpitalne itp bez mojej wiedzy
bDzZZrmH
kaszub
2 miesiące temu
Kolejna ściema przy pandemi nic nie wypłacą
ubezpieczony
2 miesiące temu
nie wiem czy większość wie że polisa nie obowiązuje w stanie nadzwyczajnym jak pandemia :) przynajmniej w moim ubezpieczeniu
...
Następna strona