Money.plGospodarka Politycy Stanisław Piotrowicz

Stanisław Piotrowicz

Data i miejsce
urodzenia:
1952-07-19, Bochnia
Stan cywilny: żonaty
Wykształcenie: wyższe

Stanisław Piotrowicz

Kandydat Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 1978 r. złożył egzamin prokuratorski.
Pracę zawodową rozpoczął w 1976 r. w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 r. został na własną prośbę przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie. Po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce odmówił prowadzenia śledztw o charakterze politycznym, po czym został przeniesiony do pracy w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie. W 1990 r. został powołany na stanowisko prokuratora rejonowego w tym mieście.
Od 1992 do 1995 r. kierował Międzyrejonowym Działem Śledztw w Krośnie, którego zadaniem było prowadzenie najpoważniejszych śledztw z terenu całego województwa. W 1992 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Wojewódzkiej w Rzeszowie.
W latach 1994-2002 był członkiem Sądu Dyscyplinarnego dla Prokuratorów przy Prokuraturze Generalnej. Od 2001 do 2005 r. należał do grupy polskich prokuratorów współpracujących z organami ścigania krajów członkowskich Unii Europejskiej.
Szczególnie zaangażowany w rozwój wymiany doświadczeń z prokuratorami i sędziami słowackimi i ukraińskimi.
Pod koniec lat osiemdziesiątych współtworzył związki zawodowe w prokuraturze.
W 1992 r. współorganizował Krośnieńskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, zajmującego się prowadzeniem schronisk i kuchni dla osób pozostających bez środków do życia. Jest prezesem koła od chwili jego powstania, prezesem podkarpackiego oddziału tego towarzystwa oraz od 1998 r. jest członkiem Zarządu Głównego we Wrocławiu.
Bezpartyjny.
Senator VII kadencji
Biografia za www.senat.gov.pl

Stanisław Piotrowicz - staż parlamentarny:

 • Poseł VII kadencji
  • Data wybrania: 2011-10-09
   Lista wyborcza: Prawo i Sprawiedliwość
   Okręg wyborczy: 22 Krosno
   Liczba głosów: 12325
 • Senator VI kadencji
  • Lista wyborcza: Prawo i Sprawiedliwość
   Okręg wyborczy: 21 Krosno
 • Senator VII kadencji
  • Data wybrania: 2007-10-21
   Lista wyborcza: Prawo i Sprawiedliwość
   Okręg wyborczy: 21 Krosno