Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
baptyści
02.11.2007 06:53

11 mln dolarów kary dla baptystów z Kansas

Sąd federalny skazał Kościół baptystów z Kansas za to, że "świętował" śmierć żołnierzy USA w Iraku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Amerykański sąd federalny skazał Kościół baptystów w stanie Kansas za to, że interpretował jako "karę Bożą za grzechy Amerykanów" śmierć żołnierzy USA w Iraku. *

Albert Snyder z Yorku w Pensylwanii oskarżył Kościół baptystów Westboro, jego założyciela Freda Phelpsa i dwie jego córki o odprawienie przez członków wspólnoty modłów dziękczynnych z okazji śmierci w Iraku syna Snydera.

_ Od początku inwazji w Iraku zginęło ok. 3800 żołnierzy USA. 2700 zostało rannych. _Kapral Mathews Snyder z piechoty morskiej zginął w Iraku w marcu 2006 roku.

Sąd w Baltimore, w stanie Maryland, orzekł, że Kościół Westboro ma zapłacić Albertowi Snyderowi 2,9 miliona dolarów tytułem zadośćuczynienia za szkody moralne, 6 milionów - za naruszenie prywatności i 2 miliony za wstrząs emocjonalny, na jaki naraził rodzinę zabitego żołnierza.

| KONTROWERSYJNY KOŚCIÓŁ WESTBORO |
| --- |
| Członkowie kontrowersyjnego Kościoła Westboro, uważanego przez wielu za "grupę nienawiści", pojawiali się na dziesiątkach pogrzebów żołnierzy amerykańskich z transparentami, na których wypisali "Bóg cię nienawidzi", "Idziesz do piekła", "Dzięki Ci, Boże, za poległych żołnierzy", "Bóg nienawidzi gejów". Phelps i jego zwolennicy utrzymują, że niepowodzenia Stanów Zjednoczonych w wojnie irackiej, w tym także śmierć amerykańskich żołnierzy, to wynik gniewu Bożego i kara za grzechy Amerykanów, zwłaszcza za homoseksualizm. |

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: baptyści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz