Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

31 grudnia wyjdziemy z Iraku?

0
Podziel się:

Minister obrony narodowej i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego rozmawiają o przyszłości misji w Iraku.

31 grudnia wyjdziemy z Iraku?
(PAP/Paweł Kula)

*Minister obrony narodowejBogdan Klichi szef Biura Bezpieczeństwa NarodowegoWładysław Stasiakrozmawiają o przyszłości misji w Iraku. *

O termin i sposób wycofania polskich wojsk z Iraku spierają się m.in. premier i prezydent.

PremierDonald Tuskmówił w niedzielę, że jeśli prezydentLech Kaczyńskinie podpisze wniosku rządu o przedłużenie polskiej misji w Iraku do października 2008 r., to "weźmie na siebie odpowiedzialność za ewakuację" polskich wojsk. "Jeśli prezydent odmówi podpisania wniosku, to powinniśmy wycofać polskie wojska z dniem 31 grudnia, to jest niemożliwe ze względów technicznych, logistycznych" - mówił Tusk w TVN.

Według niego, chodzi o to, że jeśli prezydent nie podpisze rządowego wniosku, to mandat wojsk upłynie 31 grudnia, a to oznacza, że do tego czasu będą musiały się z Iraku wycofać. Decyzję o skierowaniu do prezydenta wniosku o przedłużenie misji do października rząd ma podjąć we wtorek.

Z kolei minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński oświadczył, że Lech Kaczyński nie godzi się na proponowany przez rząd termin zakończenia polskiej misji; według prezydenta powinna ona trwać dłużej.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)