Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

82 samorządy chcą realizować plan B

0
Podziel się:

Ewa Kopacz przedstawiła posłom informację na temat programu Ratujemy polskie szpitale.

82 samorządy chcą realizować plan B
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Minister przedstawiła posłom informację na temat programu _ Ratujemy polskie szpitale _ (tzw. plan B). Zakłada on pomoc finansową dla samorządów, które zdecydują się na przekształcenie szpitali.

Przypomniała, że rząd liczył, iż do tzw. planu B przystąpi około 30 proc. samorządów; okazało się, że będzie ich więcej. Kopacz podkreśliła, że w związku z tym konieczne będzie zagwrantowanie większej sumy pieniędzy. Zapewniła, że rząd jest do tego przygotowany, gdyż w ustawie wprowadzającej reformę służby zdrowia - która nie weszła w życie z powodu weta prezydenta - zarezerwowano na pomoc dla przekształcanych szpitali 2,7 mld zł.

Raport Money.pl
*Co dziesiąty polski szpital jest już skomercjalizowany * Bez czekania na losy reformy służby zdrowia już blisko 70 szpitali działa w formie spółek prawa handlowego. Czytaj w Money.pl

Kopacz podkreśliła, że obecnie nad programem trwają konsultacje społeczne. Mają się one zakończyć 26 marca. Minister oświadczyła, że zobowiązania polskich szpitali sięgają obecnie 10 mld zł. _ Dzisiaj mamy spiralę zadłużenia sięgającą 300 mln zł w skali kwartału _ - dodała.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)