Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ABW zatrzymała Dochnala, bo chciał uciec

0
Podziel się

Adwokat lobbysty twierdzi, że jego klient został zatrzymany w sposób demonstracyjny.

ABW zatrzymała Dochnala, bo chciał uciec
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bCYwBhEB

W czwartek wieczorem Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w Sopocie lobbystę Marka Dochnala - dowiedziała się nieoficjalnie TVP INFO.

Według niej, fakt ten potwierdził adwokat Dochnala, Jacek Gutowski. Powiedział, że jego klient został zatrzymany _ w sposób demonstracyjny _.

Zatrzymanie Marka Dochnala nastąpiło w związku z uzyskaniem przez ABW informacji dotyczących podjęcia przez niego m.in. _ działań zmierzających do nielegalnego opuszczenia kraju _ - oświadczyła z kolei rzeczniczka ABW Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

Zarazem ABW stanowczo dementuje_ insynuacje, jakoby zatrzymanie odbyło się demonstracyjnie, z użyciem siły. _ Według Koniecpolskiej-Wróblewskiej w zatrzymaniu nie uczestniczyła formacja antyterrorystyczna, a funkcjonariusze nie używali długiej broni. - _ Czynności przeprowadzono w sposób profesjonalny i dyskretny, zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania karnego - _ oświadczyła rzeczniczka ABW.

bCYwBhED

Marek Dochnal pozostawał na wolności od stycznia 2008 r. Wcześniej prawie cztery lata spędził w areszcie, mając prokuratorski zarzut wręczenia byłemu posłowi SLD Andrzejowi Pęczakowi korzyści majątkowej i osobistej. Chodziło o kwotę około 295 tys. zł oraz prawo do bezpłatnego korzystania z luksusowego auta oraz telefonu komórkowego.

bCYwBhFe
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)