Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: Nowe trasy dostaw dla NATO

0
Podziel się

Główne szlaki zaopatrzeniowe nie będą biegły przez Pakistan.

Afganistan: Nowe trasy dostaw dla NATO
(PAP/ EPA)
bCYOlqKt

Generał David Petraeus, zapowiedział, iż siły NATO działające w Afganistanie będą korzystały z nowych dróg zaopatrzenia wiodących przez Azję Centralną. Do tej pory główne szlaki zaopatrzenia prowadziły przez Pakistan.

Amerykański dowódca przybył do Pakistanu po krótkiej podróży po krajach Azji Centralnej. Poinformował, iż w planach jest otwarcie nowych dróg zaopatrzenia sił natowskich w Afganistanie. Będą one wiodły przez kraje środkowoazjatyckie.

bCYOlqKv

Generał Petraeus podkreślił, iż podczas pobytu w Kirgistanie nie otrzymał od władz tego kraju jakichkolwiek informacji o możliwości zamknięcia amerykańskiej bazy lotniczej w Manas. O zamknięciu tej bazy, która stanowi ważny kanał przerzutu zaopatrzenia do Afganistanu, informowały ostatnio media.

W ostatnich latach ponad 70 procent zaopatrzenia dla oddziałów NATO dostarczano do Afganistanu przez terytorium Pakistanu. W zachodniej części kraju, na pograniczu pakistańsko-afgańskim, konwoje były wielokrotnie atakowane przez ekstremistów islamskich oraz talibów. Informacja o planowanych nowych drogach zaopatrzenia sił natowskich w Afganistanie przyjęta została w Islamabadzie z zadowoleniem. Władze Pakistanu podkreślały ostatnio, iż duża liczba transportów natowskich zwiększała aktywność talibów na terytorium tego kraju.

bCYOlqKW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)