Notowania

afganistan
20.01.2009 17:56

Afganistan: Nowe trasy dostaw dla NATO

Główne szlaki zaopatrzeniowe nie będą biegły przez Pakistan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Generał David Petraeus, zapowiedział, iż siły NATO działające w Afganistanie będą korzystały z nowych dróg zaopatrzenia wiodących przez Azję Centralną. Do tej pory główne szlaki zaopatrzenia prowadziły przez Pakistan.

Amerykański dowódca przybył do Pakistanu po krótkiej podróży po krajach Azji Centralnej. Poinformował, iż w planach jest otwarcie nowych dróg zaopatrzenia sił natowskich w Afganistanie. Będą one wiodły przez kraje środkowoazjatyckie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ ]( http://news.money.pl/artykul/zamach;pod;ambasada;usa;w;kabulu,55,0,403767.html )[ Partnerzy NATO płacą podatek dla talibów ]( http://news.money.pl/artykul/partnerzy;nato;placa;podatek;dla;talibow,154,0,408218.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Generał Petraeus podkreślił, iż podczas pobytu w Kirgistanie nie otrzymał od władz tego kraju jakichkolwiek informacji o możliwości zamknięcia amerykańskiej bazy lotniczej w Manas. O zamknięciu tej bazy, która stanowi ważny kanał przerzutu zaopatrzenia do Afganistanu, informowały ostatnio media.

W ostatnich latach ponad 70 procent zaopatrzenia dla oddziałów NATO dostarczano do Afganistanu przez terytorium Pakistanu. W zachodniej części kraju, na pograniczu pakistańsko-afgańskim, konwoje były wielokrotnie atakowane przez ekstremistów islamskich oraz talibów. Informacja o planowanych nowych drogach zaopatrzenia sił natowskich w Afganistanie przyjęta została w Islamabadzie z zadowoleniem. Władze Pakistanu podkreślały ostatnio, iż duża liczba transportów natowskich zwiększała aktywność talibów na terytorium tego kraju.

Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz