Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
al-kaida
25.03.2010 14:00

Al Kaida znów grozi Ameryce

Każdy pojmany Amerykanin zostanie stracony, jeśli dojdzie do egzekucji Szejka Mohammeda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Osama bin Laden zagroził, że każdy Amerykanin pojmany przez Al-Kaidę zostanie stracony, jeśli dojdzie do egzekucji Chalida Szejka Mohammeda, uznawanego za architekta zamachów z 11 września 2001 roku - podała arabska telewizja Al-Dżazira.

Groźbę tę szef Al-Kaidy zawarł w najnowszym nagraniu audio. Mówił o odwecie w razie egzekucji Chalida Szejka Mohammeda wraz z jego towarzyszami.

_ - W dniu, kiedy USA podejmą tę decyzję, zdecydują również, że każdy Amerykanin, który zostanie naszym więźniem, będzie stracony - oznajmił bin Laden w przesłaniu adresowanym do narodu amerykańskiego. _Ocenił też, że prezydent USA Barack Obama prowadzi tę samą politykę, jak jego poprzednicy w Białym Domu - szczególnie w Afganistanie.
_ _Proces Chalida Szejka Mohammeda i czterech innych współoskarżonych ma odbyć się w nieokreślonym jeszcze terminie. W styczniu tego roku rzecznik Białego Domu Robert Gibbs zasugerował, że organizator zamachów zostanie stracony. _ Chalid Szejk Mohammed zostanie postawiony przed sądem i spotka swojego stwórcę. Zostanie osądzony i najprawdopodobniej stracony za haniebne zbrodnie, których się dopuścił _ - mówił Gibbs.

Tagi: al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz