Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pietrzyk
09.11.2007 12:27

Ambasador Pietrzyk chce wracać do Iraku

Ambasador Edward Pietrzyk, który na początku października został ciężko ranny w zamachu terrorystycznym w Bagdadzie, wyszedł dziś ze szpitala.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Wiktor)

Ambasador Edward Pietrzyk, który na początku października został ciężko ranny w zamachu terrorystycznym w Bagdadzie, wyszedł dziś ze szpitala.

"Moje życie wisiało na włosku" - mówi Pietrzyk, ale zapowiada, że po kilku dniach odpoczynku zamierza zgłosić swoim przełożonym gotowość do kontynuowania misji w Iraku.

"Zamach trwał tylko trzy minuty, natomiast był bardzo precyzyjnie przygotowany. W pierwszej kolejności zginał mój kierowca, mój przyjaciel" - przypomina Pietrzyk. "Z moim kierowcą wychodziłem z niejednej opresji, bo w Iraku strzelają codziennie" - dodaje.

_ Pietrzyk przebywał w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń w Gryficach. Jego stan lekarze określają jako dobry. _Do zamachu na polskiego ambasadora doszło 3 października w bagdadzkiej dzielnicy Karrada, na skrzyżowaniu niewielkiej uliczki prowadzącej do rezydencji dyplomaty. W wyniku odniesionych obrażeń w zamachu zmarł funkcjonariusz BOR Bartosz Orzechowski. Podczas ataku rannych zostało też kilku innych funkcjonariuszy.

W czwartek do ambasadora zadzwonił prezydent USA George W. Bush, aby podziękować mu za jego odwagę i służbę w Iraku, a także dowiedzieć się o jego zdrowie.

Tagi: pietrzyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz