Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
27.08.2008 17:11

Ambasador Rosji: Nie chcemy zimnej wojny

Nie grozimy Polsce, ale amerykańska tarcza to dla Rosji zagrożenie . Zneutralizujemy je - zapowiada Władimir Grinin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Ambasador Rosji w Polsce powiedział, że podpisanie dekretu o uznaniu niepodległości Abchazji i Osetii Południowej było trudną, ale jedyną możliwą w obecnej sytuacji decyzją. Odniósł się też do instalacji w Polsce amerykańskiej tarczy antyrakietowej

_ - Tarczę uznajemy za szkodliwą dla naszego potencjału obronnego. Wzywaliśmy naszych amerykańskich partnerów, by tego nie robili. Ponieważ baza się pojawi, musimy zneutralizować zagrożenie. Ale Rosja Polsce nie grozi - _ mówił Grinin.

Odnosząc się do konfliktu na Kaukazie tłumaczył, że Rosja chciała w ten sposób zapobiec katastrofie humanitarnej i ludobójstwu. Ambasador dodał, że rosyjskie władze pragną ocalić życie ludzi, za których odpowiadają. Podkreślił, że większość z nich to rosyjscy obywatele.

Zdaniem Władimira Grinina Rosja nie mogła podjąć innej decyzji. Ambasador Rosji powiedział, że Abchazja i Osetia Południowa już wcześniej zwracały się do Moskwy o uznanie niepodległości, ale do tej pory Rosja szanując integralność terytorialną Gruzji tego nie robiła. Grinin powiedział, że dopiero po - jak to ujął - gruzińskim ataku na Osetię i spowodowanymi nim ofiarami wśród ludności cywilnej Rosja zmieniła zadanie. _ Zrozumieliśmy, że Abchazi i Osetyjczycy nie mogą dłużej pozostawać z Gruzinami w jednym państwie _ - powiedział ambasador Rosji w Polsce.

Grinin podkreślił, że Rosja nie potrzebuje nowej zimnej wojny i chce dobrych stosunków z Zachodem. _ Potrzebny jest pragmatyzm i wzajemny szacunek. Mamy nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży _ - powiedział rosyjski ambasador.

CZY POWINNIŚMY BAĆ SIĘ ROSJI?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz