Notowania

rosja
26.02.2010 12:12

Amerykańska tarcza wciąż niepokoi Rosjan

Rzecznik MSZ w Moskwie niepokoi się tym, ze informacje docierają nie z USA, ale z mediów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S.Navy/public domain)

- _ Rosja ma poważne wątpliwości co do rzeczywistego celu rozmieszczenie elementów nowej amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie _-mówi rzecznik rosyjskiego MSZ Andriej Niestierienko.

_ Będziemy się sprzeciwiać wszystkim działaniom budzącym wątpliwości i jednostronnym, które mogą mieć negatywny wpływ na międzynarodowe bezpieczeństwo _ - dodał.

Podkreślił, że Moskwę niepokoi także fakt, że o decyzjach w sprawie tarczy dowiaduje się_ nie od partnerów w Waszyngtonielub Bukareszcie, ale za pośrednictwem mediów _.

Na początku lutego Rumunia ogłosiła gotowość umieszczenia na swoim terytorium wyrzutni pocisków przechwytujących w ramach nowej amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Według koncepcji poprzedniej amerykańskiej administracji, która także budziła zastrzeżenia Rosji, w Polsce miała zostać ulokowana baza 10 rakiet przechwytujących dalekiego zasięgu, a w Czechach planowano instalację radaru.

Rząd Baracka Obamy z powodu wątpliwości co do skuteczności tego systemu i ze względów finansowych ogłosił rezygnację z tamtych planów na rzecz rozmieszczenia w Europie mobilnych naziemnych rakiet SM-3 zdolnych do przechwytywania rakiet krótkiego i średniego zasięgu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Rosja żąda wyjaśnień od USA i Bułgarii ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;zada;wyjasnien;od;usa;i;bulgarii,117,0,587381.html )
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz