Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fotyga
25.03.2007 12:12

Anna Fotyga po urlopie wraca do pracy

Minister spraw zagranicznych przyznała, że nie wszystkie zapisy Deklaracji Berlińskiej odpowiadają Polsce. Dodała, że po urlopie, wbrew spekulacjom prasy, wraca do ministerstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

W wywiadzie dla TVP 3 Anna Fotyga wyraziła nadzieję, że podczas negocjacji nad traktatem konstytucyjnym Unii Europejskiej uda się uzyskać korzystniejsze dla nas rozwiązania.

Minister Fotyga podkreśliła, że Deklaracja Berlińska, która została uchwalona na szczycie Unii Europejskiej w Berlinie, jest dokumentem ważnym, ale symbolicznym. Minister przypomniała, że Polska poczyniła ustępstwo godząc się, aby dyskusję nad traktatem prowadzić na podstawie unijnej konstytucji, odrzuconej w referendach we Francji i Holandii.

Odpowiadając na pytanie, dlaczego nie pojechała do Berlina, minister powiedziała, że szczyt Unii ma charakter nieformalny i uczestniczą w nim przywódcy państw członkowskich, a nie szefowie dyplomacji.

ZOBACZ TAKŻE:Obecność Fotygi w Berlinie nie była konieczna
Fotyga dodała, że po zakończeniu tygodniowego urlopu wróci do ministerstwa. W mediach pojawiały się spekulacje, że obejmie ona inne stanowisko.

Minister spraw zagranicznych powiedziała, że stanowiska kilku ambasadorów nie są obsadzone, gdyż nie zakończono odpowiednich procedur. Anna Fotyga odrzuciła krytykę opozycji, według której resort nie jest w stanie obsadzić stanowisk w ambasadach.

Minister powiedziała, że Polska ma dużo dobrych kandydatów na dyplomatów, ale procedury powoływania ambasadorów są długotrwałe. Fotyga przyznała, że chce wprowadzić nowych ludzi do ministerstwa i służby dyplomatycznej. Dodała, że zależy jej przede wszystkim na ludziach ze środowisk akademickich.

Tagi: fotyga, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz