Notowania

katastrofa w smoleńsku
15.04.2010 07:52

Apel PiS o pomoc rodzinom ofiar katastrofy

List z prośbą o wsparcie finansowe trafił na biurka marszałka Sejmu i premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

List w tej sprawie trafił na biurka marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska.

Wiceszef klubu PiS Marek Kuchciński _ o podjęcie stosownych decyzji w sprawie pilnego zabezpieczenia materialnego rodzin cywilnych ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, a w szczególności rodzin katyńskich i przedstawicieli organizacji kombatanckich _.

**[

Wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/smierc;lecha;kaczynskiego.html )**

PiS zaapelowało o oddelegowanie osoby, która będzie koordynowała sprawy przyznawania środków pieniężnych. _ - Mimo medialnych zapowiedzi i informacji prasowych, według naszej wiedzy do dnia dzisiejszego ze strony rządu i Sejmu rodziny ofiar nie otrzymały żadnych środków finansowych _ - napisano w komunikacie.

Klub zaapelował ponadto o przydzielenie każdej rodzinie opiekuna, który będzie koordynował wszelkie sprawy administracyjne rodzin ofiar, a także będzie odpowiadał za wszelkie czynności proceduralne potrzebne do otrzymania świadczeń - pomocy socjalnej, rent rodzinnych specjalnych oraz udzielanie wszelkiej pomocy przy procedurach bankowych.

Wczoraj p.o. szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla powiedział dziennikarzom, że każda z rodzin ofiar sobotniej katastrofy prezydenckiego samolotu, która ma taką potrzebę, otrzymała do dyspozycji samochód wraz z kierowcą.

| Rząd podjął już decyzję o wypłacie każdej z rodzin ofiar pomocy w wysokości 40 tys. złotych. Przeznaczył także 20 mln złotych na pokrycie kosztów uroczystości pogrzebowych i innych kosztów związanych z pochówkiem osób tragicznie zmarłych w katastrofie. We wtorek rzecznik rządu Paweł Graś poinformował też, że do każdej rodziny został z MSWiA przydzielony opiekun, którego zadaniem będzie po pierwsze pomoc w sprawnej organizacji pogrzebu, a po drugie - pomoc w kwestiach socjalnych. |
| --- |

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Żałoba narodowa potrwa dłużej ]( http://news.money.pl/artykul/zaloba;narodowa;potrwa;dluzej,74,0,609610.html )
* [ Politycy apelują: Skończyć protesty w sprawie Wawelu ]( http://news.money.pl/artykul/politycy;apeluja;skonczyc;protesty;w;sprawie;wawelu,34,0,609570.html )
* [ Trzy partie chcą poczekać z ogłaszaniem terminu wyborów ]( http://news.money.pl/artykul/trzy;partie;chca;poczekac;z;oglaszaniem;terminu;wyborow,73,0,609609.html )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz