Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Armia stworzy Narodowe Siły Rezerwy

0
Podziel się:

Ochotnicy będą raz w roku przechodzili szkolenia. Będzie ich 10 tysięcy.

Armia stworzy Narodowe Siły Rezerwy
(MON/isaf.wp.mil.pl)

Sztab Generalny Wojska Polskiego szykuje się do kolejnego zadania - utworzenia Narodowych Sił Rezerwowych. Będzie to zupełnie nowa służba, złożona wyłącznie z ochotników.

Sztab Generalny przygotowuje się do tego zadania już od wielu miesięcy. W połowie roku rozpocznie się nabór do NSR i do końca 2010 armia ma dysponować 10 tysiącąmi żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych. Będzie wtedy w sumie 110 tysięcy żołnierzy w służbie czynnej.

Osoby wchodzące w skład NSR będą miały obowiązek raz w roku szkolić się przez miesiąc. Wojsko za ten czas będzie wypłacane uposażenie, takie jak każdemu żołnierzowi zawodowemu. Wypłata żołdu ma zrekompensować to, że w czasie szkolenia żołnierz NSR nie będzie mógł pracować. Rekompensatę będzie też dostawał pracodawca.

ZOBACZ TAKŻE: Armia ma strategię na Afganistan
Za nabór do Narodowych Sił Rezerwowych będą odpowiadać dowódcy poszczególnych jednostek, którzy dostali ze Sztabu Generalnego limity przyjęć na poszczególne stanowiska.

MON chce w NSR zatrudnić przede wszystkim fachowców - takich jak informatycy czy inżynierowie. Żołnierz Narodowych Sił Rezerwowych będzie podpisywał z armią kontrakt. Na co dzień będzie wykonywał swoją pracę, a jeśli zajdzie potrzeba, to zostanie wezwany do konkretnej jednostki.

Zgodnie z planami w tym roku ma odbyć się pierwsza część naboru do NSR - 10 tysięcy osób, a w roku 2011 wojsko ma znaleźć kolejnych 10 tysięcy ochotników.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)