Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Australia ratyfikowała protokół z Kioto

0
Podziel się:

Po akcie ratyfikacyjnym Australii jedynym krajem wysoko rozwiniętym, który nie przystąpił do protokołu z Kioto, są USA.

Australia ratyfikowała protokół z Kioto
(EPA/PAP)
bECLWmFx

Nowy premier Australii Kevin Ruud przekazał na indonezyjskiej wyspie Bali dokumenty ratyfikacyjne protokołu z Kioto sekretarzowi generalnemu ONZ Ban Ki Munowi.

Po akcie ratyfikacyjnym Australii jedynym krajem wysoko rozwiniętym, który nie przystąpił do protokołu z Kioto, są Stany Zjednoczone.

Przekazanie dokumentów odbyło się w kuluarach trwającej od ponad tygodnia międzynarodowej konferencji klimatycznej z udziałem 190 państw, której jednym z celów jest podsumowanie realizacji protokołu z Kioto, obejmującego m.in. zobowiązania poszczególnych krajów do zahamowania zmian klimatycznych zachodzących na naszym globie.

bECLWmFz

Ubiegłotygodniowa ratyfikacja protokołu z Kioto przez Australię stanowi realizację przedwyborczych zapowiedzi Partii Pracy, która pod przywództwem Ruuda wygrała w końcu listopada wybory parlamentarne.

"Dla Australijczyków zmiany klimatyczne nie są już bynajmniej odległym zagrożeniem" - powiedział Rudd uczestnikom inauguracyjnego posiedzenia głównej sesji konferencji na Bali. "Nasze rzeki umierają, pożary buszu są czętsze i bardziej niszczące niż dotąd, a cuda naszej przyrody - Wielka Rafa Koralowa, Kakadu i dżungle są zagrożone".

ZOBACZ TAKŻE:

bECLWmGa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)