Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Balcerowicz zgłasza nieobecność

0
Podziel się:

Balcerowicz poinformował, że nie pojawi się na przesłuchaniu śledczej komisji bankowej w dniu wyznaczonym przez nią.

Balcerowicz zgłasza nieobecność
(PAP/ Tomasz Gzell)

Balcerowicz poinformował, że nie pojawi się na przesłuchaniu w dniu wyznaczonym przez komisje śledczą. Zawisza poproszony o komentarz odpowiedział, że w takim razie przesłuchanie szefa NBP odbędzie się dzień później lub dzień wcześniej, czyli 12 lub 14 września.

Leszek Balcerowicz twierdzi, że nie może się stawić na posiedzeniu komisji 13 września, ponieważ odbywają sie wówczas obrady Europejskiego Banku Centralnego i nie może odrzucić tego zaproszenia. Dodał też, że nikt z nim nie uzgadniał terminu przesłuchania.

Z każdą godziną rośnie temperatura obrad komisji śledczej. Dyskusje są dziś wyjątkowo mało merytoryczne, nie brakuje złośliwości i pyskówek, prawionych sobie wzajemnie przez przewodniczącego Zawisze i posłów opozycji.

Artur Zawisza wyraził nadzieję, że posłowie będą także szarżować w stosunku do Leszka Balcerowicza. Złośliwe stwierdził, że nie kierują się oni logika. "Ale cóż logika nie jest obowiązkiem posła” - skomentował przewodniczący.

Posłowie zdecydowali o włączeniu do obrad kolejnych trzech zagadnień dot. upadłości Geko Banku, a także likwidacji Banku Wschodniego Cukrownictwa i upadku Banku Spółdzielczego Rzemiosła, przekształceń własnościowych i upadłościowych Banku Turystyki.

Komisja ustala listę świadków, których zamierza przesłuchać w 20. sprawach którymi zamierza się zająć.

ZOBACZ TAKŻE

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)