Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marihuana
21.08.2008 07:15

Balicki broni palaczy marihuany

Były minister zdrowia poparł postulat złagodzenia kar za posiadanie tzw. trawki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Były minister zdrowia, posełMarek Balickiz SDPL podpisał się pod listem otwartym do ministra sprawiedliwości, którego autorzy domagają się złagodzenia kar dla palaczy marihuany.

W wywiadzie dla _ Dziennika _ Balicki mówi, że przepis mówiący o karze więzienia za posiadanie konopi indyjskich na własnych użytek jest zły i szkodliwy.

Poseł SDPL wyjaśnia, że badania pokazują, że dziś często za posiadanie narkotyków na własny użytek są karane osoby, które żadnych innych przestępstw nie popełniają. A stali się kryminalistami, bo mieli przy sobie jedną porcję. Balicki podkreśla, że są karani za coś, co nie czyni komuś innemu szkody, a większość z nich to osoby, które nie będą uzależnione.

_ - Nikt rozsądny nie powie, że jak ktoś wypije piwo raz czy dwa, to skończy na oddziale odwykowym dla alkoholików - _ mówi Balicki _ Dziennikowi . - Podobnie jest z marihuaną _. _ Premier Tusk i prezydent Clinton przyznali się do zapalenia marihuany, a nie wyglądają przecież na osoby uzależnione _.

Poseł SDPL zauważa, że jeśli grozi komuś uzależnienie, to ten przepis tym bardziej nie może być skuteczny, a jego wprowadzenie wcale nie zmniejszyło liczby osób ani używających narkotyków, ani od nich uzależnionych. Zatem ten przepis nie likwiduje przyczyn, nie pomaga, tylko szkodzi - uważa były minister zdrowia.

kary dla palaczy marihuany powinny być zniesione?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: marihuana, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz