Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Balicki: PO nie ma wizji reformy służby zdrowia

0
Podziel się:

PO co innego mówi, a co innego robi - twierdzi wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia.

Balicki: PO nie ma wizji reformy służby zdrowia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Według wiceprzewodniczącego sejmowej komisji zdrowia Marka Balickiego PO wstrzymuje prace nad swoim projektem ustawy o zakładach opieki zdrowotnej.

Ustawa ma stworzyć możliwość przekształcania zoz-ów w spółki prawa handlowego. Zdaniem Balickiego, PO nie ma wizji reformy systemu ochrony zdrowia.

- _ Platforma co innego mówi, a co innego robi. Najpierw twierdzi, że jest za prywatyzacją, potem zarzeka się, że jej nie będzie, następnie okazuje się, że jednak będzie. Pakiet ustaw PO był przygotowany na kolanie _ - podkreślił Balicki.

Zaprzecza temu wiceprzewodnicząca komisji zdrowiaBeata Małecka- Libera z PO. Jednak o wstrzymaniu prac nad ustawą o zoz-ach mówią także inni posłowie opozycji zasiadający w komisji, m.in.Ludwik Dorn.

Balicki podkreślił, że do tej pory odbyło się jedno posiedzenie podkomisji, która pracuje nad ustawą o zoz-ach. - _ Prace merytoryczne jeszcze się nie rozpoczęły. Mają ruszyć pod koniec maja, ale na razie nie mam potwierdzenia, że tak się stanie _ - powiedział b. minister zdrowia.

- _ PO przedstawiła projekty ustaw w pierwszej połowie stycznia i skierowała je do Sejmu jako poselskie, bez konsultacji społecznych, argumentując, że chodzi o jak najszybsze rozpoczęcie prac. _

_ Tymczasem okazało się, że przez prawie pięć miesięcy nic nie zrobiono. Ustawa o dobrowolnych dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych okazała się tak zła, że nie można nad nią pracować _ - oświadczył Balicki.

wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)