Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lpr
19.04.2006 04:30

Bankowy problem LPR

Liderzy Ligi Polskich Rodzin mogą być wkrótce wezwani przez prokuraturę. Kaliscy śledczy badają udział Romana Giertycha, Marka Kotlinowskiego, Witolda Hatki i Wojciecha Wierzejskiego w zakładaniu spółek, do których wyprowadzono miliony złotych z Wielkopolskiego Banku Rolniczego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Liderzy Ligi Polskich Rodzin mogą być wkrótce wezwani przez prokuraturę. Kaliscy śledczy badają udział Romana Giertycha, Marka Kotlinowskiego, Witolda Hatki i Wojciecha Wierzejskiego w zakładaniu spółek, do których wyprowadzono miliony złotych z Wielkopolskiego Banku Rolniczego - pisze "Życie Warszawy".

Śledztwo w sprawie WBR trwa od kilku lat. Jednak dopiero tuż przed świętami dotarła do prokuratury opinia biegłych. Specjaliści sprawdzili między innymi czy podjęto prawidłowe decyzje dotyczące założenia spółek i przelania pieniędzy WBR na ich konta.

Według informacji "Życia Warszawy", w związku z opinią biegłych kaliska Biegli negatywnie wypowiedzieli się między innymi na temat procesu powstania i dokapitalizowania spółek, w których zasiadali liderzy LPRprokuratura zamierza wykonać nowe czynności śledcze. Konieczne mają być między innymi przesłuchania osób, które miały związek z tymi spółkami.

Jak się nieoficjalnie dowiedziało "Życie Warszawy", biegli negatywnie wypowiedzieli się między innymi na temat procesu powstania i dokapitalizowania spółek, w których zasiadali liderzy LPR i Młodzieży Wszechpolskiej. Pod lupą śledczych znalazły się firmy Hatrol, RolHat oraz Polskie Finanse.

Tagi: lpr, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz