Notowania

senat
24.10.2008 12:19

Będą poprawki do ustaw zdrowotnych w Senacie

Pojawią się zapisy o nagrodach, dodatkach i odprawach

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Senatorowie PO zgłoszą poprawki do ustaw zdrowotnych, które m.in. wprowadzają uprawnienia dla pracowników zakładów opieki zdrowotnej - poinformowali w piątek szef senackiej komisji zdrowia Władysław Sidorowicz oraz wiceprzewodnicząca klubu PO Elżbieta Łukacijewska.

Wczoraj Platforma zapowiadała, że w Senacie nie będzie żadnych poprawek do ustaw zdrowotnych. Dziś okazuje się, że jednak będą. Wprowadzają m.in. uprawnienia pracowników ZOZ-ów do nagród jubileuszowych, dodatków za wysługę lat, odpraw emerytalnych i rentowych oraz zwiększają liczbę stanowisk kierowniczych.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ PO: Nie będzie poprawek do ustaw zdrowotnych ]( http://news.money.pl/artykul/po;nie;bedzie;poprawek;do;ustaw;zdrowotnych,55,0,379447.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

_ - Te poprawki mają na celu pokazanie, że dla nas polityków, którzy mają świadomość jak trudna jest sytuacja służby zdrowia, bez zadowolonych pracowników szpital nie będzie dobrze funkcjonował _ - powiedziała w piątek podczas konferencji prasowej w Sejmie Łukacijewska.

Jak podkreślił Sidorowicz, poprawki zaproponowała minister zdrowia Ewa Kopacz podczas czwartkowego spotkania kierownictwa resortu z przedstawicielami senackiej komisji zdrowia i klubu PO.

Tagi: senat, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz