Notowania

Przejdź na
reforma służby zdrowia
04.03.2009 16:44

Będzie prezydencki pakiet ustaw zdrowotnych

Lech Kaczyński przygotuje własne rozwiązania. Przedstawi je posłom do połowy czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Do połowy czerwcaLech Kaczyńskizamierza przedstawić Sejmowi własny pakiet ustaw zdrowotnych. Prezydent źle ocenia realizację tzw. planu B, realizowanego w służbie zdrowia przez rząd.

_ - Pakiet ustaw, które uważam za optymalne w tym zakresie, zostanie zaprezentowany Sejmowi jako inicjatywa ustawodawcza prezydenta. Oczywiście ich dalszy los zależy od większości parlamentarnej _ - powiedział prezydent podczas konferencji prasowej w Katowicach.

Lech Kaczyński negatywnie ocenił obecne działania Ministerstwa Zdrowia, znane pod nazwą _ planu B _, który powstał po zawetowaniu w listopadzie ub. roku przez niego trzech z sześciu ustaw zdrowotnych, m.in. ustawy zakładającej obligatoryjne przekształcenie zakładów opieki zdrowotnej w spółki prawa handlowego.

Raport Money.pl
*Rząd chce ratować służbę zdrowia. Komercjalizując * Rząd chce przeznaczyć 2,7 mld złotych na pomoc dla samorządów, które zdecydują się na przekształcanie placówek służby zdrowia. zobacz raport Money.pl

- _ Nie oceniam ich dobrze, dlatego bo to jest plan niejako pozaustawowej komercjalizacji służby zdrowia _ - uważa prezydent. Nie chciał szczegółowo mówić o swoich zastrzeżeniach, by - jak powiedział - nie wprowadzać _ nadmiernej ilości elementów konfrontacyjnych _.

Przyjęty dwa tygodnie temu rządowy program _ Ratujemy polskie szpitale _ zakłada wsparcie finansowe dla samorządów, które zdecydują się przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego. Program ma obowiązywać w latach 2009-2011.

Dotychczas chęć przekształcenia w spółki prawa handlowego zgłosiło 78 szpitali; najwięcej w woj. mazowieckim, lubelskim i na Pomorzu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: reforma służby zdrowia, prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz