Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie prezydencki pakiet ustaw zdrowotnych

0
Podziel się

Lech Kaczyński przygotuje własne rozwiązania. Przedstawi je posłom do połowy czerwca.

Będzie prezydencki pakiet ustaw zdrowotnych
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bDJMIxBx

Do połowy czerwcaLech Kaczyńskizamierza przedstawić Sejmowi własny pakiet ustaw zdrowotnych. Prezydent źle ocenia realizację tzw. planu B, realizowanego w służbie zdrowia przez rząd.

_ - Pakiet ustaw, które uważam za optymalne w tym zakresie, zostanie zaprezentowany Sejmowi jako inicjatywa ustawodawcza prezydenta. Oczywiście ich dalszy los zależy od większości parlamentarnej _ - powiedział prezydent podczas konferencji prasowej w Katowicach.

Lech Kaczyński negatywnie ocenił obecne działania Ministerstwa Zdrowia, znane pod nazwą _ planu B _, który powstał po zawetowaniu w listopadzie ub. roku przez niego trzech z sześciu ustaw zdrowotnych, m.in. ustawy zakładającej obligatoryjne przekształcenie zakładów opieki zdrowotnej w spółki prawa handlowego.

bDJMIxBz
Raport Money.pl
*Rząd chce ratować służbę zdrowia. Komercjalizując * Rząd chce przeznaczyć 2,7 mld złotych na pomoc dla samorządów, które zdecydują się na przekształcanie placówek służby zdrowia. zobacz raport Money.pl

- _ Nie oceniam ich dobrze, dlatego bo to jest plan niejako pozaustawowej komercjalizacji służby zdrowia _ - uważa prezydent. Nie chciał szczegółowo mówić o swoich zastrzeżeniach, by - jak powiedział - nie wprowadzać _ nadmiernej ilości elementów konfrontacyjnych _.

Przyjęty dwa tygodnie temu rządowy program _ Ratujemy polskie szpitale _ zakłada wsparcie finansowe dla samorządów, które zdecydują się przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego. Program ma obowiązywać w latach 2009-2011.

Dotychczas chęć przekształcenia w spółki prawa handlowego zgłosiło 78 szpitali; najwięcej w woj. mazowieckim, lubelskim i na Pomorzu.

bDJMIxBF
bDJMIxCa
Źródło:
KOMENTARZE
(0)