Notowania

włochy
27.02.2010 09:13

Berlusconi o sędziach: "To talibowie"

Kolejny epitet pod adresem sędziów padł w przeddzień jego procesu w sprawie korupcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Premier Włoch Silvio Berlusconi nazwał sędziów _ talibami _. Kolejny epitet pod ich adresem padł ze strony szefa rządu w przeddzień jego procesu w sprawie korupcji.

Podczas konferencji prasowej w Turynie włoski premier powtórzył, że jego rząd przeprowadzi reformę wymiaru sprawiedliwości. _ Zrobimy to, zrobimy to teraz _ - oświadczył. Dodał następnie: _ sądzę, że nie będzie się to bardzo podobać talibom, którzy są w sądach _.

_ -Suwerenność nie jest już w rękach narodu, ale prokuratorów _ - stwierdził Berlusconi, który wcześniej nazwał sądy na przykład _ plutonami egzekucyjnymi _.

Słowa o _ talibach _ w sądach włoski premier wypowiedział w przeddzień wznowienia przed sądem w Mediolanie jego procesu, w którym oskarżony jest o przekupienie brytyjskiego adwokata Davida Millsa sumą 600 tysięcy dolarów w zamian za złożenie zeznań, korzystnych dla jego koncernu Fininvest.

W środę włoski Sąd Najwyższy anulował wykonanie wyroku czterech i pół roku więzienia, wydanego wobec Millsa, uznając, że sprawa jest przedawniona.

Berlusconi w tej samej sprawie sądzony jest osobno w związku z tym, że przez ponad rok obowiązywała we Włoszech ustawa, przyznająca immunitet jemu i trzem innym najważniejszym osobom w państwie. Wznowienie procesu umożliwiło orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał ustawę za niezgodną z konstytucją.

Na konferencji prasowej Silvio Berlusconi powiedział, że chce pełnego uniewinnienia w sprawie Millsa. Argumentuje on, że brytyjski adwokat wymyślił to, że otrzymał pieniężny prezent od niego chcąc uciec przed fiskusem w swoim kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ **Berlusconi może uniknąć procesu o korupcję** ]( http://news.money.pl/artykul/berlusconi;moze;uniknac;procesu;o;korupcje,129,0,349825.html )
* [ ]( http://news.money.pl/artykul/berlusconi;moze;uniknac;procesu;o;korupcje,129,0,349825.html )[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: włochy, sędziowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz