Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

Berlusconi o sędziach: "To talibowie"

0
Podziel się

Kolejny epitet pod adresem sędziów padł w przeddzień jego procesu w sprawie korupcji.

Berlusconi o sędziach: "To talibowie"
(photo-service.europarl.europa.eu)
bDAqlilN

Premier Włoch Silvio Berlusconi nazwał sędziów _ talibami _. Kolejny epitet pod ich adresem padł ze strony szefa rządu w przeddzień jego procesu w sprawie korupcji.

Podczas konferencji prasowej w Turynie włoski premier powtórzył, że jego rząd przeprowadzi reformę wymiaru sprawiedliwości. _ Zrobimy to, zrobimy to teraz _ - oświadczył. Dodał następnie: _ sądzę, że nie będzie się to bardzo podobać talibom, którzy są w sądach _.

_ -Suwerenność nie jest już w rękach narodu, ale prokuratorów _ - stwierdził Berlusconi, który wcześniej nazwał sądy na przykład _ plutonami egzekucyjnymi _.

bDAqlilP

Słowa o _ talibach _ w sądach włoski premier wypowiedział w przeddzień wznowienia przed sądem w Mediolanie jego procesu, w którym oskarżony jest o przekupienie brytyjskiego adwokata Davida Millsa sumą 600 tysięcy dolarów w zamian za złożenie zeznań, korzystnych dla jego koncernu Fininvest.

W środę włoski Sąd Najwyższy anulował wykonanie wyroku czterech i pół roku więzienia, wydanego wobec Millsa, uznając, że sprawa jest przedawniona.

Berlusconi w tej samej sprawie sądzony jest osobno w związku z tym, że przez ponad rok obowiązywała we Włoszech ustawa, przyznająca immunitet jemu i trzem innym najważniejszym osobom w państwie. Wznowienie procesu umożliwiło orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał ustawę za niezgodną z konstytucją.

Na konferencji prasowej Silvio Berlusconi powiedział, że chce pełnego uniewinnienia w sprawie Millsa. Argumentuje on, że brytyjski adwokat wymyślił to, że otrzymał pieniężny prezent od niego chcąc uciec przed fiskusem w swoim kraju.

bDAqlilV

ZOBACZ TAKŻE:

bDAqlimq
Źródło:
KOMENTARZE
(0)