Notowania

pakistan
24.10.2009 12:25

Bezzagłowy samolot zabił 13 osób w Pakistanie

Jeden z pocisków spadł na dom lokalnego lidera talibów. Wśród zabitych nie ma cywilów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej 13 osób zginęło w Pakistanie na pograniczu afgańskim w sobotnim ataku domniemanego amerykańskiego bezzałogowego samolotu - podają pakistańskie źródła.

Celem nalotu była pograniczna wieś Damadola, położona w odległości 15 km od głównego miasta regionu Bajaur - Khar. Abdul Malik, przedstawiciel administracji Bajaur twierdzi, że jeden z pocisków spadł na dom lokalnego lidera talibów Maulviego Fakira.

Nie wiadomo, czy talibski działacz jest wśród ofiar ataku. Wśród zabitych - zastrzegły miejscowe źródła - nie ma natomiast cywilów.

Od 2008 r. amerykańskie samoloty bezzałogowe dokonały ponad 70 tego rodzaju nalotów na cele w Pakistanie, powodując śmierć około 600 ludzi. W sierpniu w takim nalocie zginął m.in. założyciel Pakistańskiego Ruchu Talibów Baitullah Mehsud.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pakistan: Ataki bojowników na ośrodki policyjne ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan%3Bataki%3Bbojownikow%3Bna%3Bosrodki%3Bpolicyjne,67,0,546627.html )
* [ Pakistańska armia odbiła zakładników ze sztabu ]( http://news.money.pl/artykul/pakistanska;armia;odbila;zakladnikow;ze;sztabu,42,0,545066.html )
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz