Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białoruś: Pierwszy krok do "okrągłego stołu"

0
Podziel się:

Na Białorusi doszło do pierwszego od lat spotkania przedstawicieli władzy i opozycji.

Białoruś: Pierwszy krok do "okrągłego stołu"
(PAP/EPA)

Swoje działanie rozpoczęła Rada Konsultacyjna przy prezydencie Białorusi. Ma się ona zajmować rozwiązywaniem problemów społeczno-ekonomicznych, inicjowaniem działań promujących Białoruś na forum międzynarodowym oraz walką z kryzysem ekonomicznym.

Niezależni komentatorzy twierdzą, że Rada Konsultacyjna może okazać się pierwszym krokiem do zorganizowania na Białorusi _ okrągłego stołu _ z udziałem prezydenta Aleksandra Łukaszenki (na zdjęciu) i liderów opozycji. Komentatorzy uważają, że wszystko zależy od zaangażowania prezydenta w tę inicjatywę.

Jeśli Łukaszenka zaprosi do rozmów liderów opozycji - to zdaniem ekspertów - na Białorusi może nastąpić polityczny przełom.W skład Rady Konsultacyjnej weszli przedstawiciele opozycyjnej Zjednoczonej Partii Obywatelskiej, centrum analiz _ Strategia _, Komitetu Helsińskiego i Związku Białoruskich Przedsiębiorców. Jej obradom przewodniczy szef administracji prezydenta Władimir Makej.Udział w Radzie zapowiedzieli przedstawiciele opozycyjnego ruchu _ O Wolność _ ale bez lidera Aleksandra Milinkiewicza. W Radzie Konsultacyjnej nie zasiądą natomiast reprezentanci największej partii opozycyjnej - Białoruskiego Frontu Narodowego.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)