Notowania

białorus
30.09.2008 19:26

Białoruś uzna Osetię Płd.

Nowy białoruski parlament zajmie się sprawą uznania niepodległości Osetii Południowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

*Nowy białoruski parlament zajmie się sprawą uznania niepodległości Osetii Południowej. Aleksander Łukaszenka poinformował o tym listownie samozwańczego prezydenta Osetii Południowej Eduarda Kokojty. *

Według niezależnego portalu Karta-97, do Cchinwali dotarł list Łukaszenki, który jest odpowiedzią na prośbę władz separatystycznej, gruzińskiej prowincji o uznanie jej suwerenności.

Głównym orędownikiem niepodległości Abchazji i Osetii Południowej jest Rosja. Do tej pory jednak białoruskie władze wstrzymywały się z jednoznacznymi deklaracjami.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Sojusznicy nie idą w ślady Moskwy ]( http://news.money.pl/artykul/sojusznicy;nie;ida;w;slady;moskwy,184,0,366264.html )
* [ **Rosja zarzuca NATO dozbrojenie Gruzji ** ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;zarzuca;nato;uzbrojenie;gruzji,255,0,365823.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

W swoim liście prezydent Łukaszenka wyjaśnia, że sprawą zajmie się - przy zachowaniu wszystkich procedur przewidzianych prawem - nowy parlament Białorusi. _ - Ze zrozumieniem i szacunkiem odnosimy się do tego historycznego kroku, który zrobił wasz kraj. _ - napisał Aleksander Łukaszenka.

Tagi: białorus, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz