Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białoruskie radio uświadomi Polaków

0
Podziel się:

Białoruskie Radio rozpoczęło nadawanie programu na Polskę. Telewizja w Mińsku informuje, że audycje w języku polskim przygotowuje radiostacja "Białoruś", która jest "źródłem wiarygodnej informacji".

*Białoruskie Radio rozpoczęło nadawanie programu na Polskę. Telewizja w Mińsku informuje, że audycje w języku polskim przygotowuje radiostacja "Białoruś", która jest "źródłem wiarygodnej informacji". *

Polskojęzyczne audycje są emitowane na falach krótkich raz na tydzień, w niedzielę. Naum Galperowicz, redaktor naczelny Dyrekcji Programów dla Zagranicy Białoruskiego Radia powiedział, że już od grudnia polskie audycje będą nadawane 3 razy tygodniu po 20 minut.

Oficjalny komunikat prasowy białoruskiej Teleradiokompanii głosi, że rosyjska radiostacja "Gołos Rosji" przeprowadziła w Polsce sondaż, z którego wynika, że Polakom brakuje różnorodnej informacji o Białorusi.

Rozmowy z ekspertami pokazały zaś, że ich wiadomości o wschodnim sąsiedzie są powierzchowne. Część ekspertów uważa, że informacje o Białorusi w polskich mediach są tendencyjne. Dlatego, jak głosi komunikat, "polscy eksperci uważają za aktualne pojawienie się alternatywnego medium, obiektywnie informującego o życiu w sąsiednim kraju".

Dotychczas białoruskie radio dla zagranicy przygotowywało audycje w 4 językach: białoruskim, rosyjskim, niemieckim i angielskim.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)