Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bieńkowska: Dotacje z UE to wzrost PKB wyższy o 1 proc.

0
Podziel się

Minister podkresla, że w tym roku wykorzystamy 27 mld zł z funduszy.

Bieńkowska: Dotacje z UE to wzrost PKB wyższy o 1 proc.
(kprm.gov.pl)
bEjaWgJN

_ - Dzięki funduszom unijnym,w latach 2012-2013 PKB może wzrosnąć dodatkowo nawet o 1 proc. _ - podkreśla minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Minister przypomina, że rządowy plan na ubiegły rok, który zakładał wydanie z unijnych programów 16,8 mld zł, został wykonany z naddatkiem. W tym roku ma to być 27 mld.

Zdaniem Bieńkowskiej dzięki polityce spójności województwa będą mogły skoncentrować się na szansach i swoim potencjale. - _ Potrzeba przełomu w myśleniu o polityce spójności _ - powiedziała minister.

bEjaWgJP

Z kolei szef zespołu doradców premiera Michał Boni podkreśla, że rząd uporządkował strategię rozwoju. _ - Mamy dziewięć zintegrowanych strategii i obszarów strategicznych, nad którymi zespoły koordynowane przez poszczególnych ministrów rozpoczęły pod koniec grudnia i w styczniu prace _ - powiedział.

- _ Jeżeli nie dokonamy dzisiaj przeglądu strategicznego polskich potrzeb rozwojowych, to nasze oczekiwania dotyczące następnego okresu funkcjonowania w Unii Europejskiej mogą spowodować, że będziemy o tym dyskutować w roku 2011 czy 2012, czyli za późno,(...) by dla polskiego rozwoju pozyskać jak najwięcej pieniędzy _ - wyjaśnia Boni.

ZOBACZ TAKŻE:

bEjaWgKq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)