Notowania

pakistan
03.12.2009 12:04

Bin Laden nie ukrywa się w Pakistanie?

Premier Pakistanu Yousaf Raza Gillani uważa, że szef Al Kaidy przebywa poza jego krajem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Pakistanu Yousaf Raza Gillani nie sądzi, by przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden ukrywał się na terenie jego kraju. Islamabad oczekuje też od USA więcej wyjaśnień w sprawie planów zwiększenia wojsk amerykańskich w Afganistanie.

_ - Nie sądzę, by Osama bin Laden znajdował się w Pakistanie. Nie wierzę informacjom, które według was są prawdziwe _ - odpowiedział Gillani na pytanie o wysiłki podejmowane w celu schwytania przywódcy Al-Kaidy.

Pakistański premier powiedział również, że prezydent USA Barack Obama omawiał z prezydentem Pakistanu Asifem Alim Zardarim plany wysłania do Afganistanu dodatkowych żołnierzy. Zaznaczył przy tym, że Islamabad wciąż oczekuje od Amerykanów więcej szczegółów w sprawie nowej strategii.

_ - Co się tyczy nowej strategii, bacznie ją analizujemy. Pakistańskie MSZ wydało już oświadczenie (w sprawie amerykańskiej strategii) i teraz rozpatrujemy, w jaki sposób będziemy mogli ją wdrożyć i potrzebujemy w tej sprawie więcej wyjaśnień _ - oświadczył Gillani.

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zdecydowanie naciskają na sąsiadujący z Afganistanem Pakistan, by ten zlikwidował bazy bojowników działających po swojej stronie granicy. Z pakistańskich regionów plemiennych często dochodzi do ataków na natowskie i afgańskie wojska.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pakistan: Wojsko zdobyło dwie twierdze talibów ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;wojsko;zdobylo;dwie;twierdze;talibow,156,0,555164.html )
* [ ONZ wstrzymuje programy w Pakistanie ]( http://news.money.pl/artykul/onz;wstrzymuje;programy;w;pakistanie,142,0,553102.html )
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz