Notowania

bombaj
03.02.2009 08:01

Bombaj zaatakowali terroryści z Bangladeszu?

Tak twierdzą władze Pakistanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Międzynarodowa siatka fundamentalistów islamskich z siedzibą w Bangladeszu jest zdaniem pakistańskiej Federalnej Agencji Śledczej odpowiedzialna za listopadowy atak na Bombaj.

**Oficjalny dokument w tej sprawie Agencja opublikuje w najbliższych dniach.
Władze indyjskie oskarżały o przeprowadzenie ataku terrorystów z Pakistanu.

Według wstępnych informacji przekazanych przez Agencję atak na Bombaj był przygotowywany przez międzynarodową siatkę islamskich fundamentalistów działających w Azji południowej. Zdaniem pakistańskich śledczych czołową rolę w przygotowaniu masakry odegrało ugrupowanie Harkat-ul-Jihad-al-Islami z Bangladeszu.

Jest to największe ugrupowanie terrorystyczne w tym kraju, które powstało w roku 1992 i miało powiązania z Al-Kaidą. Członków rekrutowało wśród studentów szkół koranicznych. Ma związki z muzułmańskimi organizacjami terrorystycznymi w indyjskim Bengalu Zachodnim i Asamie.

Pakistańska Agencja zwraca uwagę, iż odnalezione ślady prowadzą również do Dubaju, gdzie zdaniem śledczych odbywała się część planowania ataku. Indie utrzymywały do tej pory, iż za zamachem stoją organizacje terrorystyczne działające z terytorium Pakistanu, a w planowaniu ataku wspierali je ludzie z pakistańskich służb bezpieczeństwa. W ostatnich dniach New Delhi informowało, iż z powagą odnosi się do pakistańskiego śledztwa, ale ciągle czeka na jego oficjalne wyniki.

ZOBACZ REPORTAŻ CNN:

Tagi: bombaj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz