Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hazard
13.11.2009 19:05

Boni zadowolony, bo ustawa hazardowa coraz bliżej

Po sejmowych negocjacjach posłowie opozycji zmniejszą liczbę poprawek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

PiS zadało ministrom Boniemu i Kapicy 20 pytań w sprawie ustawyhazardowej. Na część z nich rząd odpowiedział, na inne ma odpowiedzieć w przyszłym tygodniu na posiedzeniu sejmowej komisji finansów.

Inicjatorem spotkania w Sejmie było PiS. Rząd reprezentowali: minister w kancelarii premieraMichał Boni, wiceminister finansów Jacek Kapica oraz szef Rządowego Centrum Legislacji Maciej Berek.

Rzecznik klubu PiSMariusz Błaszczakocenił, że spotkanie miało _ merytoryczny, rzetelny charakter . - Jesteśmy bliżej, żeby ustanowić dobre prawo _ - podkreśla.

- _ Prawdopodobnie całkowicie bez poprawek się nie obędzie, czyli niektóre poprawki będziemy zgłaszać. Natomiast na pewno po tym spotkaniu poprawek będzie mniej w porównaniu do tych poprawek, które byłyby zgłoszone przed spotkaniem _ - dodałHenryk Kowalczyk z PiS.

Marek Wikińskiz SLD nie może powiedzieć, jakie konkretnie poprawki złoży jego klub. _ - Na pewno będziemy zgłaszali propozycje _ - zaznacza poseł i dodaje, że po wysłuchaniu w piątek wyjaśnień rządu zrezygnował z połowy poprawek.

Zadowoleni są przedtsawiciele rządu. _ - Mieliśmy okazję, jeszcze przed debatą w parlamencie, usłyszeć pytania, wątpliwości, wyjaśnialiśmy wszystkie kwestie. Zobowiązaliśmy się do przygotowania jeszcze dodatkowych materiałów na posiedzenie komisji finansów publicznych, co - jak myślę - przyspieszy pracę nad tą ustawą _ - powiedział po spotkaniu Boni.

_ - Jestem optymistą. (...) Wszyscy chcemy, żeby ta ustawa przeszła w całości. Wszyscy chcemy, żeby przeszła szybko _ - podkrśla Bon i dodał, że prawdopodobnie już w przyszłym roku, poprzez zatrzymanie rozrostu rynku hazardowego, przeszło 10 tys. automatów o niskich wygranych przestanie funkcjonować.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: hazard, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz