Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Borowski chce przeprosin od TVP

0
Podziel się:

Kandydaci Centrolewicy nie są zapraszani do programów w telewizji publicznej.

Borowski chce przeprosin od TVP
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

* Komitet wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - Centrolewica oskarża Telewizję Publiczną o dyskryminacje ich ugrupowania. *

Zdaniem pełnomocnika wyborczego Centrolewicy, Arkadiusza Kaszni, dostęp kandydatów do Parlamentu Europejskiego do mediów publicznych nie jest równy. Jak mówi Kasznia, nie chodzi o bezpłatny czas antenowy przewidziany w ordynacji wyborczej, a o serwisy informacyjne, debaty czy wywiady. Jako przykład podaje jeden z ostatnich programów TVP, do którego nie został zaproszony żaden przedstawiciel Centrolewicy:

Centrolewica wysłała list do Prezesa TVP Piotra Farfała, w którym pyta o powody, dla których kandydaci Centrolewicy nie są zapraszani do TVP. Jak mówi przewodniczący SdPLMarek Borowski, prezes Farfał powinien przeprosić Centrolewicę za dyskryminację i nieobiektywny przekaz:

Zgodnie z ordynacją wyborcza do Parlamentu Europejskiego media publiczne mają obowiązek zapewnić kandydatom równy dostęp do czasu antenowego. Telewizja Polska i Polskie Radio mają także obowiązek bezpłatnej emisji spotów wyborczych.

eurowybory
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)