Notowania

marek stefan borowski
14.05.2009 12:39

Borowski chce przeprosin od TVP

Kandydaci Centrolewicy nie są zapraszani do programów w telewizji publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

* Komitet wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - Centrolewica oskarża Telewizję Publiczną o dyskryminacje ich ugrupowania. *

Zdaniem pełnomocnika wyborczego Centrolewicy, Arkadiusza Kaszni, dostęp kandydatów do Parlamentu Europejskiego do mediów publicznych nie jest równy. Jak mówi Kasznia, nie chodzi o bezpłatny czas antenowy przewidziany w ordynacji wyborczej, a o serwisy informacyjne, debaty czy wywiady. Jako przykład podaje jeden z ostatnich programów TVP, do którego nie został zaproszony żaden przedstawiciel Centrolewicy:

Centrolewica wysłała list do Prezesa TVP Piotra Farfała, w którym pyta o powody, dla których kandydaci Centrolewicy nie są zapraszani do TVP. Jak mówi przewodniczący SdPLMarek Borowski, prezes Farfał powinien przeprosić Centrolewicę za dyskryminację i nieobiektywny przekaz:

Zgodnie z ordynacją wyborcza do Parlamentu Europejskiego media publiczne mają obowiązek zapewnić kandydatom równy dostęp do czasu antenowego. Telewizja Polska i Polskie Radio mają także obowiązek bezpłatnej emisji spotów wyborczych.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Borowski: Cimoszewicz został wystawiony "na zająca" ]( http://news.money.pl/artykul/borowski;cimoszewicz;zostal;wystawiony;na;zajaca,15,0,450575.html )
* [ PO wygrała prawybory w Dniu Europy ]( http://news.money.pl/artykul/po;wygrala;prawybory;w;dniu;europy,41,0,450345.html )
Tagi: marek stefan borowski, eurowybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz