Notowania

bogdan borusewicz
22.08.2008 09:17

Borusewicz: Rosja chce usunąć Saakaszwilego

Według marszałka Senatu Moskwa blokuje niezależność energetyczną Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Barbara Ostrowska)

Według marszałka SenatuBogdana Borusewicza Rosjanie chcą usunąć ze stanowiska prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, ale - jak podkreśla polityk PO - to im się nie uda. Borusewicz uważa, że Rosja interweniując w Gruzji blokuje szansę na niezależność energetyczną Europy.

_ - Myślę, że Rosjanie chcą wpłynąć na sytuację w Gruzji w taki sposób, aby usunąć Saakaszwilego. Czy to im się uda? Uważam, że nie. Akurat nie słychać takich głosów w tej chwili i jeżeli będzie taki stan, to raczej Gruzini - także ci, którzy są krytyczni wobec swojego prezydenta - będą go popierać _ - powiedział Borusewicz w _ Sygnałach Dnia _.

POSŁUCHAJ MARSZAŁKA SENATU:

_ - Gruzja stała się przedmiotem agresji, to jest jasne. Chociaż prezydent Gruzji decydując się na interwencję, zresztą nieudolną interwencję, w Południowej Osetii dał ku temu pretekst _ - mówił.

Komentując niewycofywanie się wojsk rosyjskich z terenu Gruzji, marszałek Senatu powiedział, że jest to wyraźna taktyka zwlekania świadcząca o chęci _ pozostania jak najdłużej w tej właściwej Gruzji _, a nie tylko na terytoriach spornych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Rosjanie wychodzą z Gori ]( http://news.money.pl/artykul/rosjanie;wychodza;z;gori,39,0,363047.html )
* [ **Gruzja: 215 ofiar konfliktu z Rosją ** ]( http://news.money.pl/artykul/gruzja;215;ofiar;konfliktu;z;rosja,73,0,362825.html )
* [ **Miedwiediew: Wycofamy się do 22 sierpnia ** ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;wycofamy;sie;z;gruzji;do;22;sierpnia,181,0,362677.html )
* [ USA pomogą odbudować gruzińską armię ]( http://news.money.pl/artykul/usa;pomoga;odbudowac;gruzinska;armie,150,0,363158.html )
* [ Saakaszwili chciał interwencji na Kaukazie ]( http://news.money.pl/artykul/saakaszwili;chcial;interwencji;na;kaukazie,27,0,363035.html )
* [ Rosja: Będą sankcje wobec NATO? ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;beda;sankcje;wobec;nato,15,0,362767.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stonie www ]( http://news.money.pl/artykul/usa;ostrzegalismy;gruzje;i;to;wiele;razy,72,0,363080.html )
Tagi: bogdan borusewicz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz