Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Borys szuka wsparcia u marszałka Sejmu

0
Podziel się

Komorowski: Będziemy pomagać Polakom na Białorusi i wywierać presję na Brukselę.

Borys szuka wsparcia u marszałka Sejmu
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bCYwIBaZ

Marszałek SejmuBronisław Komorowskioraz przedstawiciele Prezydium Sejmu spotkają się dziś z przewodniczącą Związku Polaków na Białorusi, Andżeliką Borys. W południe Andżelika Borys weźmie udział w połączonym posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Bronisław Komorowski zapewnił, że parlament wspierał i będzie aktywnie wspierać polską mniejszość na Białorusi. Szczególnie finansowo.

POSŁUCHAJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Spotkania mają być poświęcone sytuacji mniejszości polskiej za naszą wschodnią granicą. W ostatnim czasie nasilają się bowiem represje reżimu Aleksandra Łukaszenki wobec nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków.

bCYwIBbb

Marszałek Sejmu mówił w _ Sygnałach Dnia _, że poprzez takie spotkania należy wywierać presję na Unię Europejską, by wykazała bardziej stanowczą postawę wobec Białorusi. Bronisław Komorowski podkreślił, że poświęcone są temu ostatnie działania i uchwały Sejmu.

Wczoraj na Ukrainie doszło do spotkania szefa polskiej dyplomacji,Radosława Sikorskiegoz prezydentem Białorusi. Rozmowa dotyczyła przestrzegania praw polskiej mniejszości.

bCYwIBbC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)