Notowania

broniarz
27.05.2008 16:26

Broniarz straszy strajkiem we wrześniu

Szef ZNP zapowiada, że 3 mln dzieci może nie pójść do szkoły po wakacjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Ogólnopolski strajk w oświacie powiódł się i pokazał, że nauczycieli nie można lekceważyć - powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

- _ Strajk był potężnym zabiegiem organizacyjnym związku i zakończył się sukcesem. Protest pokazał także, że jako nauczyciele jesteśmy w stanie konsekwentnie, zgodnie z naszymi zapowiedziami, przystąpić do strajku ciągłego od września, jeśli okaże się, że nie ma woli ze strony rządu do poważnych rozmów z nami _ - powiedział Broniarz.

Zaznaczył, że nawet jeśli tylko połowa szkół stanie we wrześniu, to i tak będzie to paraliż oświaty. - _ Dla 50 proc. uczniów nie będzie na początku roku szkolnego lekcji, czyli ponad 3 mln. dzieci będzie pozbawionych możliwości realizacji obowiązku szkolnego _ - podkreślił.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Budżetówka dostanie niewiele ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/budzetowka;dostanie;niewiele,90,0,342618.html )
* [ Podwyżki w zamian za wcześniejsze emerytury ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/podwyzki;w;zamian;za;wczesniejsze;emerytury,108,0,342124.html )
* [ Nauczyciele chcą strajkować ]( http://news.money.pl/artykul/nauczyciele;chca;strajkowac,5,0,333317.html )

Według niego, ZNP oczekuje poważnych rozmów, w których będzie traktowany przez rząd po partnersku.

Broniarz przyznał, że wtorkowy strajk był też _ ogromnym przeżyciem w sensie psychicznym _ oraz że utrudnił organizację dnia rodzicom uczniów. Mimo to - jak dodał - wykazali się oni cierpliwością i wyrozumiałością wobec nauczycieli. - _ Słowa wdzięczności należą się rodzicom, którzy zrozumieli ten protest _ - powiedział.

Tagi: broniarz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz