Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budżet kosztuje coraz więcej

0
Podziel się:

Każdy z nas dołoży do budżetu państwa po ponad 6 tysięcy złotych rocznie. Gigantyczne wydatki socjalne będą nadal możliwe dzięki łupieniu uczciwych podatników.

"Dziennik" zwraca uwagę, że dopłaty do systemu obowiązkowych ubezpieczeń społecznych wyniosą 52 mld zł, czyli prawie jedną piątą wydatków państwa.

"Dziennik" przedstawia infografikę, z której wynika, że na 6250 złotych, które średnio obywatel odda fiskusowi z tytułu PIT, VAT i akcyzy, 1250 zł pójdzie na dopłaty do emerytur i rent, 687 zł - na obsługę zadłużenia państwa, a 359 zł - na obronę narodową. Sądy zabiorą 206 złotych, na kulturę zostanie przeznaczonych 29 złotych, a 1 złoty - na Świątynię Opatrzności Bożej.

"Dziennik" przypomina, że wczoraj Sejm przyjął 76 senackich poprawek modyfikujących wydatki państwa. Wśród nich jest m.in. wypłata jednorazowych dodatków dla emerytów i rencistów (150 - 330 zł). Posłowie poparli też 5-procentowe podwyżki wynagrodzeń nauczycieli, od 58 do 104 zł.

Zapisali także w ustawie dodatkowych 200 milionów złotych dla wyższych uczelni na pomoce naukowe i wyposażenie laboratoriów. Uczelnie dostaną jednak te pieniądze tylko wtedy, gdy aparatowi skarbowemu uda się do końca sierpnia zebrać około dwóch trzecich wszystkich planowanych wpływów z VAT.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)