Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bush
15.07.2008 18:25

Bush nie chce planować wycofania z Iraku

Zdaniem prezydenta USA wyjście wojsk zależeć będzie od panującej na miejscu sytuacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Prezydent USA George W. Bush odrzucił ideę tworzenia _ sztucznego _ harmonogramu wycofania amerykańskich wojsk z Iraku. Podkreślił, że ich wyjście zależeć będzie od panującej na miejscu sytuacji.

_ - Stanowczo odrzucam wszelkie sztuczne harmonogramy _ _ wycofania amerykańskich sił z Iraku _ - powiedział Bush. Jego zdaniem byłoby to _ arbitralne _.

Amerykański przywódca mówił też, że równie ważny jak w Iraku istotny jest sukces wojskowy w Afganistanie. Podkreślił, że chodzi tu o dwa fronty _ wojny z terroryzmem . - To naprawdę ważne, by odnieść sukces (w Afganistanie), tak jak w Iraku. Nie chcemy, aby wróg miał kryjówkę _ - zaznaczył Bush.

Waszyngton negocjuje obecnie z Bagdadem umowę, na mocy której wojska USA będą mogły pozostać na terytorium irackim po 31 grudnia 2008 roku, a więc po wygaśnięciu mandatu ONZ. Administracja Busha chce do końca lipca zawrzeć porozumienie dotyczące dłuższego pobytu sił.

W Iraku jest ok. 150 tysięcy amerykańskich żołnierzy.

| BUSH O GOSPODARCE |
| --- |
| Prezydent USA podkreślił, że choć amerykańska gospodarka przeżywa trudności, wierzy w jej trwałe fundamenty. Bush wezwał Kongres do podjęcia działań na rzecz udzielenia pomocy dwóch największym instytucjom udzielającym pożyczek hipotecznych - spółkom Fannie Mae i Freddie Mac, które w wyniku recesji znalazły się w kłopotach. |

Tagi: bush, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz