Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jerzy buzek
14.10.2007 12:16

Buzek: Bez PO-PiS-u Polska nie ma szans na rozwój

"Mam nadzieję, że dojdzie do koalicji PO i PiS" - mówi były premier Jerzy Buzek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

"Mam nadzieję, że dojdzie do koalicji PO i PiS, bo środowisko solidarnościowe, z którego oba ugrupowania się wywodzą, jest bardzo mocne" - mówi były premierJerzy Buzek.

Uważa również, że koalicja PO z Lewicą i Demokratami jest nieporównanie trudniejsza niż z PiS. Zaznacza jednak, że jeśli to środowisko jest "przepołowione" i działa w dwóch grupach, do tego zwalczających się, to nie ma wystarczającej siły, aby pozytywnie zmieniać kraj, żeby dać Polsce szanse na rozwój. Dlatego - jak dodaje - ma przekonanie, że może dojść do porozumienia.

Zdaniem byłego premiera szanse na porozumienie pomiędzy PO i PiS są takie same, jak były przed piątkową debatą lidera PODonalda Tuskaz premieremJarosławem Kaczyńskim, to znaczy spore.

"Wszystko zależy od tego, kto będzie przewodził, nadawał ton w dyskusji. Lepiej jeśli będzie to partia, która z natury rzeczy nastawiona jest na ugodę, na rozmawianie z innymi, na otwieranie się zarówno w relacjach wewnętrznych jak i zewnętrznych" - mówi Buzek.

"Na pewno koalicja z LiD jest nieporównanie trudniejsza niż z PiS. Gdyby miało do niej dojść, to nie wiem jakie to musiałyby być warunki, okoliczności. W tej chwili trudno mi ją sobie wyobrazić, ale w polityce nigdy nie mówi się nigdy" - stwierdza.

Tagi: jerzy buzek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap, wybory
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz