Notowania

buzek
15.06.2009 20:47

Buzek wstępuje do Platformy Obywatelskiej

Ma to ogłosić na wieczornym spotkaniu zarządu partii z europosłami PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Ma to ogłosić na wieczornym spotkaniu zarządu partii z europosłami PO.


Buzek - polski kandydat na stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego - powiedział w _ Kropce nad i _ TVN24, że od pięciu lat drzwi do Platformy były dla niego otwarte, a współpraca z tą partią układała mu się bardzo dobrze.

_ - Myślę, że jak się tak długo współpracuje, to wiele relacji się nawiązuje. Myślę, że również wewnątrz PO można trochę więcej zrobić _ - podkreślił Buzek. Jak dodał, liczy na kontynuację tych partnerskich stosunków z PO.

Pytany czy utożsamia się z Platformą, odparł, że każdy, kto wstępuje do partii w jakiś sposób się z nią utożsamia, ale on ma również swoje własne poglądy. Buzek przyznał, że wiele rzeczy, które robi PO odpowiada mu - a przede wszystkim _ styl sprawowania władzy _.

Dopytywany czy mógłby zostać szefem PE, gdyby nie należał do żadnej partii, odparł, że zapewne byłaby taka możliwość, ale - jak zaznaczył - nie ma wątpliwości, że premier Włoch Silvio Berlusconi (który lansuje swojego kandydata na stanowisko szefa PE) jako bardzo zręczny polityk zechciałby to wykorzystać. _ I to nie jest nic złego _ - mówił b. premier.

Dodał, że kandydat niepartyjny na szefa europarlamentu budzi zdziwienie, więc - jak mówił - _ żeby wszystko było jasne i nie podlegało dyskusji _ podjął decyzję o przystąpieniu do PO.

Tagi: buzek, wybory, eurowybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz