Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jerzy buzek
04.05.2009 13:55

Buzek zarzuca "Rzeczpospolitej" kłamstwo

Były premier nie przesądza tego czy wystąpi na drogę sądową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Paczos)

Jerzy Buzekstanowczo zaprzecza doniesieniom _ Rzeczpospolitej _, która napisała, że za czasów jego rządu podpisano umowę o współpracy z CIA. Według gazety, był to pierwszy krok do powstania na Mazurach specjalnej bazy CIA.

Były premier twierdzi, że jest zaskoczony publikacją i zarzuca jej autorom kłamstwo. Jerzy Buzek przypomniał, że szef rządu nie może podpisać żadnej umowy z osobą kierującą służbami specjalnymi Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE:

Taka umowa mogłaby zostać podpisana jedynie na wyższym poziomie z wiceprezydentem USA. Były premier twierdzi, że w rozmowie z nim Janusz Pałubicki zaprzeczył, by jakakolwiek umowa na poziomie kierownictwa polskich służb została w tamtym okresie podpisana. Według Jerzego Buzka nie zgadza się także data podana w artykule.

Zapewnił, że po ataku na WTC we wrześniu 2001 roku polskie służby zareagowały zdecydowanie. Podjęto próbę nawiązania kontaktu z amerykańskimi służbami, ale poza ustaleniami natury ogólnej nie podjęto żadnych konkretnych kroków w tym kierunku. Jerzy Buzek nie podjął jeszcze decyzji, czy w związku z publikacją wytoczy gazecie proces o zniesławienie.

Tagi: jerzy buzek, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz