Notowania

misztal
23.11.2009 15:44

Były poseł zatrzymany za paliwowy przekręt

Funkcjonariusze ABW zatrzymali w Łodzi tamtejszego biznesmena Piotra M.

Podziel się
Dodaj komentarz
(striatic/CC/Flickr)

Funkcjonariusze ABW zatrzymali w Łodzi tamtejszego biznesmena Piotra M., byłego posła Samoobrony. Zatrzymanemu zarzuca się przestępstwa skarbowe związane z nieprawidłowościami w handlu gazem LPG.

Krzysztof Kopania rzecznik prokuratury okręgowej w Łodzi informuje, że Piotr M. to już ósmy zatrzymany w tej sprawie. Wcześniej zarzuty usłyszeli przedstawiciele firm realizujących fikcyjne transakcje z firmami Piotra M. dotyczące rzekomego nabywania gazu propan-butan, który był sprzedawany jako paliwo LPG.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA PROKURATURY:

Zarzuty przedstawione Piotrowi M. dotyczą okresu czerwiec 2004-lipiec 2007. Zdaniem śledczych naraził on Skarb Państwa na straty powyżej 900 tysięcy złotych.

Po zatrzymaniu Piotr M. został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, gdzie jest przesłuchiwany w charakterze podejrzanego. Po przesłuchaniu zostaną podjęte decyzje co do środków zapobiegawczych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Misztal skazany. Więzienie z zawieszeniu i 500 tys. zł grzywny ]( http://news.money.pl/artykul/misztal;skazany;wiezienie;z;zawieszeniu;i;500;tys;zl;grzywny,142,0,442254.html )
Tagi: misztal, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz