Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
03.11.2007 07:47

CBA do reformy, Kamiński do dymisji

Tylko 10 proc. Polaków chce likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego - wynika z sondażu "Gazety". Najwięcej - 41 proc. - uważa, że Biuro należy zreformować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Tylko 10 proc. Polaków chce likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego - wynika z sondażu "Gazety". Najwięcej - 41 proc. - uważa, że Biuro należy zreformować

Polacy nadal są pod urokiem antykorupcyjnej retoryki PiS. Za zachowaniem CBA bez zmian jest 29 proc. ankietowanych. Są to głównie wyborcy PiS (61 proc.). Elektorat PO - tak jak i liderzy tej partii - chce reformy Biura - w 59 proc. Takie też są poglądy sympatyków wkrótce współrządzącego PSL.

ZOBACZ TAKŻE:
Nowa policja finansowa zastąpi CBALikwidacji CBA nie chcą nawet zwolennicy niezwykle krytycznego wobec niego LiD-u. Ci też chcą reformy Biura - w 59 proc. Za likwidacją opowiada się raptem 23 proc. wyborców centrolewicy.

Przeciw likwidacji CBA są wszystkie grupy społeczne. Także niezwykle zazwyczaj w sondażach krytyczne wobec pomysłów PiS osoby z wyższym wykształceniem, młodzi i mieszkańcy wielkich miast.

Co dalej z szefem CBAMariuszem Kamińskim? Tu już ocena jest bardziej jednoznaczna. Za jego dymisją są zwolennicy PO (64 proc.) i LiD (73 proc.), przeciw - PiS (67 proc.). Elektorat PSL jest podzielony: za dymisją 38 proc., przeciw 32 proc., nie ma zdania aż 30 proc.

Sondaż przeprowadził PBS 26-28 października na próbie 1048 osób.

Tagi: cba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz