Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
28.07.2006 16:36

CBA na start

Centralne Biuro Antykorupcyjne może działać. Premier podpisał ostatnie rozporządzenie. Jednak Samoobrona zgłasza veto. Obawia się, że CBA otrzyma zbyt duze uprawnienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier Jarosław Kaczyński podpisał ostatnie rozporządzenia do ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Szef komitetu stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski podkreślił, że teraz CBA ma już wszystkie prawne narzędzia, czyli ustawę, powołanego szefa i wszystkie rozporządzenia, żeby mogło sprawnie działać.

Premier wyraził też nadzieję, że kolegium do spraw służb specjalnych pozytywnie zaopiniuje kandydaturę Michała Kamińskiego na szefa CBA.
Przemysław Gosiewski jest zaskoczony tym, że Samoobrona chce wprowadzić poprawki do ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Jego zdaniem, dotychczas posłowie tej partii nie wnosili zastrzeżeń do ustawy i poparli ją w Sejmie. Jak podkreślił, w ostatnim czasie nie było żadnych powodów, które wymagałyby wprowadzenia zmian do istniejącej ustawy. Gosiewski oświadczył, że ta sprawa będzie wyjaśniania.

Posłowie Samoobrony twierdzą, że ustawa o CBA jest niezgodna z konstytucją i może naruszać prawo do prywatności, w tym nienaruszalności mieszkania. Ponadto, według nich, daje ona CBA zbyt szerokie uprawnienia nie poddając wystarczającej kontroli.

Tagi: cba, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz