Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
21.11.2005 13:00

CBOS: PiS popiera już 43 proc. wyborców

Wybory parlamentarne w listopadzie wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość (PiS) uzyskując 43% głosów, a na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska (PO) z 28% głosów, wynika z najnowszego raportu Centrum Badania Opinii Społecznej. / ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Wybory parlamentarne w listopadzie wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość (PiS) uzyskując 43% głosów, a na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska (PO) z 28% głosów, wynika z najnowszego raportu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Według raportu CBOS, sporządzonego prawie dwa miesiące po dniu wyborów parlamentarnych, chęć poparcia rządzącego obecnie ugrupowania zapowiada ponad dwie piąte zdeklarowanych uczestników głosowania (43%), przed wyborami partię tą popierało 27% badanych.

Na drugim miejscu znalazła się PO (28%, przed wyborami 33%), a na trzecim miejscu Samoobrona, którą w listopadzie popiera 8% badanych (spadek o 4 pkt).

W wyborach 25 września PiS uzyskało 26,99%, PO – 24,14%, a Samoobrona – 11,41%.

Na kolejnej pozycji znalazła się Liga Polskich Rodzin (LPR, 5%, spadek o 4 punkty). Taki sam procent popiera obecnie Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD, spadek o 1 pkt).

Progu 5% nie przekroczyły obecnie m.in. Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL, 2%) Partia Demokratyczna demokraci.pl (2%), Socjaldemokracja Polska (SDPL, 1%) i Platforma Janusza Korwona-Mikkego/UPR (1%).

Badanie zrealizowano w dniach 11-14 listopada 2005 roku na liczącej 1026 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

Tagi: pis, po, polityka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz